Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO "JASTRZĘBSKI WĘGIEL" vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jastrzębie-Zdrój | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 74,1% Me: 75% · σ: 10,9% · Mo: 75% | 64 | 1 | 6 | 36,2% Me: 41% · σ: 13,8% · Mo: 50% | 1265 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 16 | 88,1% Me: 90% · σ: 8,2% · Mo: 95% | 700 | 1 | 121 | 84,6% Me: 90% · σ: 15,4% · Mo: 95% | 996 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 16 | 78,2% Me: 80% · σ: 13,9% · Mo: 60% | 637 | 1 | 86 | 75,3% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 85% | 851 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 16 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1087 | 2 | 121 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 788 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 16 | 61,9% Me: 63,5% · σ: 16,8% · Mo: 55% | 1175 | 3 | 121 | 71,8% Me: 72% · σ: 11,6% · Mo: 70% | 281 | 1 |
| język polski ustny (M) | 16 | 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1572 | 1 | 121 | 68,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1839 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 16 | 86,2% Me: 88% · σ: 10,1% · Mo: 94% | 107 | 1 | 121 | 66,4% Me: 68% · σ: 21,1% · Mo: 68% | 919 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO "JASTRZĘBSKI WĘGIEL" ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,7%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO "JASTRZĘBSKI WĘGIEL" wypada lepiej w 5, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 2.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO "JASTRZĘBSKI WĘGIEL" | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 74,1% | 36,2% | 37,9 pkt proc. |
| matematyka | 86,2% | 66,4% | 19,8 pkt proc. |
| język polski | 61,9% | 71,8% | 9,9 pkt proc. |
| język angielski | 88,1% | 84,6% | 3,5 pkt proc. |
| język angielski | 78,2% | 75,3% | 3,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.