Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY czy TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 269445)

TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 90,7%

SZKOŁA B (RSPO: 13680)

TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 43 82,1% 🏆 Me: 87% · σ: 13,3% · Mo: 90% 1231 5 22 73,6% Me: 79% · σ: 20,0% · Mo: 53% 2111 11
język angielski poziom rozszerzony (M) 43 66,6% 🏆 Me: 73% · σ: 20,0% · Mo: 78% 1680 7 21 53,1% Me: 55% · σ: 21,4% · Mo: 65% 3079 11
język angielski ustny (M) 43 88,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 704 3 22 72,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2586 9
język polski poziom podstawowy (M) 43 43,4% Me: 42% · σ: 16,9% · Mo: 53% 3542 11 23 49,8% 🏆 Me: 47% · σ: 11,7% · Mo: 40% 2734 8
język polski ustny (M) 43 59,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2951 15 23 68,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1882 6
matematyka poziom podstawowy (M) 43 55,9% Me: 54% · σ: 20,2% · Mo: 28% 1601 8 23 56,3% 🏆 Me: 58% · σ: 19,8% · Mo: 58% 1574 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 13 4,9% Me: 2% · σ: 6,6% · Mo: 2% 2259 8 7 10,3% 🏆 Me: 4% · σ: 14,9% · Mo: 4% 1968 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 90,7%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY Różnica
język angielski 88,0% 72,4% 15,7 pkt proc.
język angielski 66,6% 53,1% 13,4 pkt proc.
język polski 59,8% 68,3% 8,5 pkt proc.
język angielski 82,1% 73,6% 8,5 pkt proc.
język polski 43,4% 49,8% 6,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 9,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 22 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.