Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO W ŻYWCU i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA SPORTOWA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Żywiec | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 17 | 44,2% Me: 37% · σ: 22,3% · Mo: 20% | 686 | 2 | 32 | 34,8% Me: 27% · σ: 18,4% · Mo: 17% | 1039 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 8 | 44,2% Me: 47,5% · σ: 29,0% · Mo: -% | 401 | 3 | 11 | 26,7% Me: 23% · σ: 19,6% · Mo: 23% | 846 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 53 | 84,9% Me: 93% · σ: 18,9% · Mo: 95% | 954 | 2 | 106 | 70,6% Me: 77% · σ: 23,4% · Mo: 97% | 2434 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 42 | 75,4% Me: 79% · σ: 18,0% · Mo: 90% | 837 | 1 | 84 | 50,5% Me: 46,5% · σ: 26,6% · Mo: 17% | 3297 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 53 | 86,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 843 | 2 | 106 | 76,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2072 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 57 | 65,6% Me: 68% · σ: 18,2% · Mo: 82% | 794 | 1 | 106 | 59,8% Me: 60% · σ: 12,1% · Mo: 63% | 1404 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 63,7% Me: 66% · σ: 11,2% · Mo: 66% | 245 | 2 | 38 | 36,4% Me: 32,5% · σ: 27,6% · Mo: 3% | 1274 | 7 |
| język polski ustny (M) | 57 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 332 | 2 | 106 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 951 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 57 | 63,8% Me: 66% · σ: 21,4% · Mo: 66% | 1079 | 3 | 106 | 57,5% Me: 56% · σ: 19,1% · Mo: 56% | 1485 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO W ŻYWCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO W ŻYWCU wypada lepiej w 9, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA SPORTOWA w 0.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO W ŻYWCU | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA SPORTOWA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 63,7% | 36,4% | 27,3 pkt proc. |
| język angielski | 75,4% | 50,5% | 25,0 pkt proc. |
| chemia | 44,2% | 26,7% | 17,5 pkt proc. |
| język angielski | 84,9% | 70,6% | 14,3 pkt proc. |
| język angielski | 86,7% | 76,3% | 10,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 38 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.