Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚWIĘTEJ JADWIGI W KĘTACH i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kęty | Zdawalność: 94,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 11 | 53,2% Me: 52% · σ: 18,7% · Mo: -% | 371 | 1 | 32 | 31,8% Me: 27% · σ: 18,3% · Mo: 18% | 1160 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 6 | 43% Me: 44,5% · σ: 14,2% · Mo: -% | 432 | 1 | 7 | 16,6% Me: 8% · σ: 22,2% · Mo: 3% | 1084 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 49,3% Me: 45% · σ: 20,9% · Mo: -% | 625 | 2 | 20 | 42,0% Me: 43% · σ: 20,1% · Mo: 15% | 948 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 61,7% Me: 62% · σ: 18,1% · Mo: 53% | 224 | 1 | 9 | 42,8% Me: 33% · σ: 26,1% · Mo: -% | 741 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 53 | 86,7% Me: 93% · σ: 15,0% · Mo: 97% | 820 | 2 | 103 | 81,6% Me: 90% · σ: 20,7% · Mo: 97% | 1278 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 39 | 79,8% Me: 85% · σ: 17,9% · Mo: 87% | 513 | 1 | 93 | 68,5% Me: 72% · σ: 22,6% · Mo: 70% | 1500 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 53 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 386 | 2 | 103 | 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 488 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 53 | 67,1% Me: 67% · σ: 17,7% · Mo: 63% | 652 | 1 | 104 | 62,4% Me: 63% · σ: 15,1% · Mo: 67% | 1122 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 33,8% Me: 34% · σ: 25,4% · Mo: 3% | 1384 | 3 | 20 | 39,6% Me: 34% · σ: 28,9% · Mo: 34% | 1133 | 2 |
| język polski ustny (M) | 53 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 412 | 1 | 104 | 65,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2252 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 53 | 53,5% Me: 52% · σ: 23,7% · Mo: 66% | 1810 | 2 | 104 | 52,2% Me: 52% · σ: 19,1% · Mo: 58% | 1935 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚWIĘTEJ JADWIGI W KĘTACH ma wyższą zdawalność ogólną (94,3% vs 88,5%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚWIĘTEJ JADWIGI W KĘTACH wypada lepiej w 10, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTACH w 1.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚWIĘTEJ JADWIGI W KĘTACH | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 43% | 16,6% | 26,4 pkt proc. |
| biologia | 53,2% | 31,8% | 21,4 pkt proc. |
| historia | 61,7% | 42,8% | 18,9 pkt proc. |
| język polski | 83,3% | 65,2% | 18,1 pkt proc. |
| język angielski | 79,8% | 68,5% | 11,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 7 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.