Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU czy PIJARSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KRÓLOWEJ POKOJU W ŁOWICZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 26826)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU

📍 Łowicz | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 30998)

PIJARSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KRÓLOWEJ POKOJU W ŁOWICZU

📍 Łowicz | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 35 64,2% 🏆 Me: 62% · σ: 15,4% · Mo: 62% 131 1 32 53,4% Me: 49% · σ: 17,3% · Mo: 35% 364 2
chemia poziom rozszerzony (M) 47 41,5% Me: 35% · σ: 19,9% · Mo: 30% 467 3 8 57% 🏆 Me: 56% · σ: 26,8% · Mo: 27% 160 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 5 79,8% 🏆 Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 68% 5 1 10 36,6% Me: 32,5% · σ: 19,9% · Mo: -% 478 3
geografia poziom rozszerzony (M) 51 40,2% Me: 40% · σ: 14,3% · Mo: 45% 1028 3 17 63,1% 🏆 Me: 63% · σ: 12,1% · Mo: 53% 227 1
historia poziom rozszerzony (M) 10 59,8% 🏆 Me: 61,5% · σ: 18,0% · Mo: -% 276 1 9 56,1% Me: 62% · σ: 16,7% · Mo: 28% 371 2
język angielski poziom podstawowy (M) 145 88,7% 🏆 Me: 93% · σ: 12,6% · Mo: 97% 637 1 71 84,5% Me: 92% · σ: 17,6% · Mo: 98% 1005 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 138 78,5% 🏆 Me: 83% · σ: 18,1% · Mo: 83% 623 1 51 73,8% Me: 82% · σ: 20,1% · Mo: 90% 988 2
język angielski ustny (M) 145 85,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 985 2 71 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1638 3
język polski poziom podstawowy (M) 145 65,8% Me: 67% · σ: 13,9% · Mo: 73% 772 2 72 71,3% 🏆 Me: 71% · σ: 14,3% · Mo: 65% 314 1
język polski poziom rozszerzony (M) 31 56,7% Me: 57% · σ: 15,4% · Mo: 57% 440 3 18 62,2% 🏆 Me: 52,5% · σ: 18,7% · Mo: 40% 279 2
język polski ustny (M) 145 78,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 742 1 72 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1558 3
matematyka poziom podstawowy (M) 145 83,5% 🏆 Me: 86% · σ: 13,4% · Mo: 96% 157 1 72 82,5% Me: 86% · σ: 14,0% · Mo: 94% 192 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 45 61,1% 🏆 Me: 64% · σ: 19,8% · Mo: 64% 117 1 37 52,4% Me: 56% · σ: 18,4% · Mo: 42% 273 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU wypada lepiej w 9, a PIJARSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KRÓLOWEJ POKOJU W ŁOWICZU w 4.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU PIJARSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KRÓLOWEJ POKOJU W ŁOWICZU Różnica
fizyka 79,8% 36,6% 43,2 pkt proc.
geografia 40,2% 63,1% 22,9 pkt proc.
chemia 41,5% 57% 15,5 pkt proc.
biologia 64,2% 53,4% 10,8 pkt proc.
matematyka 61,1% 52,4% 8,7 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.