Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU vs TECHNIKUM NR 4 IM. KS. JÓZEFA SIERADZANA W KALISZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 267368)

TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU

📍 Kalisz | Zdawalność: 96,0%

SZKOŁA B (RSPO: 20407)

TECHNIKUM NR 4 IM. KS. JÓZEFA SIERADZANA W KALISZU

📍 Kalisz | Zdawalność: 88,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 7 25,3% 🏆 Me: 15% · σ: 15,8% · Mo: -% 1515 4 8 18,1% Me: 19% · σ: 6,5% · Mo: 20% 1973 9
geografia poziom rozszerzony (M) 17 31,1% 🏆 Me: 27% · σ: 11,3% · Mo: 20% 1657 6 13 30,5% Me: 27% · σ: 13,9% · Mo: 18% 1712 8
informatyka poziom rozszerzony (M) 21 48,8% 🏆 Me: 52% · σ: 21,7% · Mo: 24% 143 1 16 44,5% Me: 44% · σ: 25,3% · Mo: 76% 191 2
język angielski poziom podstawowy (M) 147 84,6% 🏆 Me: 90% · σ: 15,4% · Mo: 93% 991 4 118 79,0% Me: 84% · σ: 17,2% · Mo: 92% 1525 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 115 73,3% 🏆 Me: 77% · σ: 18,5% · Mo: 75% 1023 3 103 59,6% Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 43% 2401 7
język angielski ustny (M) 147 80,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1500 5 118 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2724 10
język polski poziom podstawowy (M) 149 60,7% 🏆 Me: 60% · σ: 13,6% · Mo: 55% 1309 4 118 46,3% Me: 47% · σ: 15,4% · Mo: 47% 3203 13
język polski poziom rozszerzony (M) 21 42,7% 🏆 Me: 37% · σ: 23,1% · Mo: 14% 1003 4 10 12,5% Me: 1,5% · σ: 15,9% · Mo: 0% 2090 12
język polski ustny (M) 149 76,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1008 6 118 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2102 14
matematyka poziom podstawowy (M) 149 62,2% 🏆 Me: 62% · σ: 21,7% · Mo: 62% 1155 4 118 59,3% Me: 60% · σ: 18,4% · Mo: 56% 1340 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 56 20,5% 🏆 Me: 14% · σ: 18,6% · Mo: 2% 1356 4 26 14,8% Me: 6% · σ: 22,5% · Mo: 2% 1695 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU ma wyższą zdawalność ogólną (96,0% vs 88,1%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 4 IM. KS. JÓZEFA SIERADZANA W KALISZU w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU TECHNIKUM NR 4 IM. KS. JÓZEFA SIERADZANA W KALISZU Różnica
język polski 42,7% 12,5% 30,2 pkt proc.
język polski 60,7% 46,3% 14,4 pkt proc.
język angielski 73,3% 59,6% 13,7 pkt proc.
język polski 76,0% 66,5% 9,6 pkt proc.
język angielski 80,7% 71,2% 9,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.