Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU i TECHNIKUM BUDOWLANO-ELEKTRYCZNE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KALISZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 267368)

TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU

📍 Kalisz | Zdawalność: 96,0%

SZKOŁA B (RSPO: 18743)

TECHNIKUM BUDOWLANO-ELEKTRYCZNE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KALISZU

📍 Kalisz | Zdawalność: 70,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 7 25,3% 🏆 Me: 15% · σ: 15,8% · Mo: -% 1515 4 7 17,1% Me: 12% · σ: 8,5% · Mo: 12% 2052 11
geografia poziom rozszerzony (M) 17 31,1% 🏆 Me: 27% · σ: 11,3% · Mo: 20% 1657 6 19 22,2% Me: 12% · σ: 18,7% · Mo: 48% 2508 11
język angielski poziom podstawowy (M) 147 84,6% 🏆 Me: 90% · σ: 15,4% · Mo: 93% 991 4 68 53,9% Me: 52% · σ: 26,7% · Mo: 37% 3965 15
język angielski poziom rozszerzony (M) 115 73,3% 🏆 Me: 77% · σ: 18,5% · Mo: 75% 1023 3 31 50,2% Me: 52,5% · σ: 30,4% · Mo: 8% 3323 14
język angielski ustny (M) 147 80,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1500 5 68 57,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4034 17
język polski poziom podstawowy (M) 149 60,7% 🏆 Me: 60% · σ: 13,6% · Mo: 55% 1309 4 68 44% Me: 43% · σ: 18,4% · Mo: 47% 3472 17
język polski poziom rozszerzony (M) 21 42,7% 🏆 Me: 37% · σ: 23,1% · Mo: 14% 1003 4 6 32% Me: 38,5% · σ: 23,6% · Mo: -% 1458 9
język polski ustny (M) 149 76,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1008 6 68 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1537 11
matematyka poziom podstawowy (M) 149 62,2% 🏆 Me: 62% · σ: 21,7% · Mo: 62% 1155 4 68 40,3% Me: 40% · σ: 20,0% · Mo: 36% 3143 13
matematyka poziom rozszerzony (M) 56 20,5% 🏆 Me: 14% · σ: 18,6% · Mo: 2% 1356 4 7 4,9% Me: 2% · σ: 4,3% · Mo: 2% 2262 9
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 8 34,5% 🏆 Me: 32% · σ: 21,1% · Mo: -% 23 1 5 14% Me: 12% · σ: 5,8% · Mo: -% 203 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU ma wyższą zdawalność ogólną (96,0% vs 70,6%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM BUDOWLANO-ELEKTRYCZNE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KALISZU w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU TECHNIKUM BUDOWLANO-ELEKTRYCZNE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KALISZU Różnica
język angielski 84,6% 53,9% 30,7 pkt proc.
język angielski 80,7% 57,5% 23,2 pkt proc.
język angielski 73,3% 50,2% 23,1 pkt proc.
matematyka 62,2% 40,3% 21,8 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 34,5% 14% 20,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 25,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 147 osób w szkole A i 68 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.