Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU i TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 267368)

TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU

📍 Kalisz | Zdawalność: 96,0%

SZKOŁA B (RSPO: 122206)

TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM

📍 Kalisz Pomorski | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 147 84,6% 🏆 Me: 90% · σ: 15,4% · Mo: 93% 991 4 14 81,1% Me: 88,5% · σ: 15,6% · Mo: 90% 1327 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 115 73,3% 🏆 Me: 77% · σ: 18,5% · Mo: 75% 1023 3 10 71,4% Me: 74,5% · σ: 16,3% · Mo: -% 1193 1
język angielski ustny (M) 147 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1500 5 14 83,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1177 1
język polski poziom podstawowy (M) 149 60,7% 🏆 Me: 60% · σ: 13,6% · Mo: 55% 1309 4 14 53,1% Me: 54% · σ: 8,6% · Mo: 55% 2303 2
język polski ustny (M) 149 76,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1008 6 14 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1935 2
matematyka poziom podstawowy (M) 149 62,2% Me: 62% · σ: 21,7% · Mo: 62% 1155 4 14 69,1% 🏆 Me: 66% · σ: 13,7% · Mo: 56% 768 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,0%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM Różnica
język polski 76,0% 67,9% 8,1 pkt proc.
język polski 60,7% 53,1% 7,6 pkt proc.
matematyka 62,2% 69,1% 7,0 pkt proc.
język angielski 84,6% 81,1% 3,5 pkt proc.
język angielski 80,7% 83,6% 2,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 149 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.