Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W STARACHOWICACH vs TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Starachowice | Zdawalność: 100%
📍 Starachowice | Zdawalność: 75,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 22 | 90,0% Me: 92% · σ: 9,6% · Mo: 92% | 526 | 1 | 133 | 68,6% Me: 80% · σ: 26,1% · Mo: 95% | 2651 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 21 | 74,5% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 77% | 929 | 3 | 86 | 58,2% Me: 58% · σ: 25,2% · Mo: 90% | 2547 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 22 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 406 | 1 | 132 | 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2530 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 22 | 63,5% Me: 63% · σ: 10,6% · Mo: 60% | 1009 | 3 | 134 | 48,6% Me: 47,5% · σ: 17,2% · Mo: 45% | 2898 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 65,2% Me: 60% · σ: 23,2% · Mo: 40% | 214 | 1 | 24 | 38,7% Me: 38,5% · σ: 22,8% · Mo: 43% | 1185 | 3 |
| język polski ustny (M) | 22 | 93,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 29 | 1 | 133 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1161 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 22 | 67,5% Me: 68% · σ: 16,2% · Mo: 76% | 863 | 2 | 134 | 44,2% Me: 38% · σ: 22,5% · Mo: 36% | 2746 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 27,1% Me: 20% · σ: 20,3% · Mo: 32% | 1080 | 2 | 30 | 16,7% Me: 11% · σ: 16,6% · Mo: 0% | 1574 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W STARACHOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 75,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W STARACHOWICACH wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH w 0.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W STARACHOWICACH | TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 65,2% | 38,7% | 26,5 pkt proc. |
| matematyka | 67,5% | 44,2% | 23,2 pkt proc. |
| język angielski | 90,0% | 68,6% | 21,4 pkt proc. |
| język polski | 93,9% | 74,5% | 19,4 pkt proc. |
| język angielski | 91,3% | 72,7% | 18,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 24 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.