Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W STARACHOWICACH vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Starachowice | Zdawalność: 100%
📍 Starachowice | Zdawalność: 97,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 52% Me: 52% · σ: 16,5% · Mo: -% | 409 | 1 | 35 | 50,6% Me: 55% · σ: 17,7% · Mo: 25% | 459 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 6 | 31,7% Me: 30% · σ: 15,2% · Mo: 15% | 730 | 3 | 34 | 42,7% Me: 42,5% · σ: 17,5% · Mo: 23% | 439 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 22 | 90,0% Me: 92% · σ: 9,6% · Mo: 92% | 526 | 1 | 151 | 87,1% Me: 93% · σ: 15,5% · Mo: 97% | 780 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 21 | 74,5% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 77% | 929 | 3 | 133 | 75,6% Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 92% | 818 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 22 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 406 | 1 | 151 | 89,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 599 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 22 | 63,5% Me: 63% · σ: 10,6% · Mo: 60% | 1009 | 3 | 151 | 67,1% Me: 67% · σ: 14,9% · Mo: 72% | 653 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 65,2% Me: 60% · σ: 23,2% · Mo: 40% | 214 | 1 | 52 | 47,4% Me: 43% · σ: 25,0% · Mo: 31% | 792 | 2 |
| język polski ustny (M) | 22 | 93,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 29 | 1 | 151 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 154 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 22 | 67,5% Me: 68% · σ: 16,2% · Mo: 76% | 863 | 2 | 151 | 70,8% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 88% | 682 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 27,1% Me: 20% · σ: 20,3% · Mo: 32% | 1080 | 2 | 57 | 44,6% Me: 46% · σ: 22,2% · Mo: 38% | 487 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W STARACHOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W STARACHOWICACH wypada lepiej w 5, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH w 5.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W STARACHOWICACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 65,2% | 47,4% | 17,8 pkt proc. |
| matematyka | 27,1% | 44,6% | 17,4 pkt proc. |
| chemia | 31,7% | 42,7% | 11,0 pkt proc. |
| język polski | 93,9% | 88,1% | 5,8 pkt proc. |
| język polski | 63,5% | 67,1% | 3,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 52 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.