Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KRÓLA BOLESŁAWA CHROBREGO W NOWYM SĄCZU czy OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM AKADEMICKIE JEZUITÓW W NOWYM SĄCZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 100%
📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 10 | 70% Me: 71,5% · σ: 14,2% · Mo: 70% | 54 | 1 | 31 | 52,6% Me: 53% · σ: 21,0% · Mo: 20% | 390 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 8 | 66,8% Me: 66,5% · σ: 23,2% · Mo: -% | 59 | 1 | 27 | 50,2% Me: 48% · σ: 22,3% · Mo: 37% | 267 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 56,8% Me: 56,5% · σ: 17,5% · Mo: -% | 174 | 1 | 5 | 30,4% Me: 28% · σ: 21,0% · Mo: -% | 580 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 29 | 97,4% Me: 98% · σ: 2,7% · Mo: 98% | 13 | 1 | 82 | 88,1% Me: 93% · σ: 13,5% · Mo: 95% | 693 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 25 | 92,0% Me: 93% · σ: 8,3% · Mo: 92% | 37 | 1 | 65 | 75,3% Me: 80% · σ: 20,1% · Mo: 97% | 852 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 29 | 99,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 12 | 1 | 82 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 988 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 29 | 72,0% Me: 73% · σ: 10,1% · Mo: 70% | 268 | 5 | 83 | 74,6% Me: 73% · σ: 12,4% · Mo: 63% | 152 | 4 |
| język polski ustny (M) | 29 | 100% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1 | 1 | 83 | 83,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 385 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 29 | 81,9% Me: 88% · σ: 15,8% · Mo: 96% | 205 | 2 | 83 | 70,2% Me: 70% · σ: 19,8% · Mo: 58% | 708 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 61,1% Me: 61% · σ: 16,4% · Mo: 34% | 115 | 1 | 31 | 46,6% Me: 42% · σ: 25,9% · Mo: 64% | 424 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KRÓLA BOLESŁAWA CHROBREGO W NOWYM SĄCZU wypada lepiej w 9, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM AKADEMICKIE JEZUITÓW W NOWYM SĄCZU w 1.
| Przedmiot | AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KRÓLA BOLESŁAWA CHROBREGO W NOWYM SĄCZU | OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM AKADEMICKIE JEZUITÓW W NOWYM SĄCZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 56,8% | 30,4% | 26,4 pkt proc. |
| biologia | 70% | 52,6% | 17,4 pkt proc. |
| język angielski | 92,0% | 75,3% | 16,8 pkt proc. |
| chemia | 66,8% | 50,2% | 16,6 pkt proc. |
| język polski | 100% | 83,9% | 16,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.