Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM WETERYNARYJNE W KIELCACH czy TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 43,5% Me: 31,5% · σ: 21,0% · Mo: -% | 874 | 9 | 31 | 22,4% Me: 18% · σ: 10,0% · Mo: 17% | 2496 | 20 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 20 | 88,3% Me: 88% · σ: 8,0% · Mo: 88% | 675 | 11 | 177 | 84,7% Me: 92% · σ: 15,6% · Mo: 93% | 983 | 14 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 12 | 70,3% Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 72% | 1306 | 15 | 166 | 69,2% Me: 75% · σ: 22,1% · Mo: 75% | 1424 | 16 |
| język angielski ustny (M) | 20 | 79,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1656 | 18 | 176 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1230 | 16 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 20 | 65,7% Me: 66% · σ: 14,6% · Mo: 68% | 786 | 11 | 177 | 52,3% Me: 52% · σ: 14,4% · Mo: 42% | 2411 | 21 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 50,7% Me: 51,5% · σ: 19,0% · Mo: -% | 655 | 8 | 8 | 38,6% Me: 44,5% · σ: 24,8% · Mo: 0% | 1191 | 13 |
| język polski ustny (M) | 20 | 70,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1685 | 18 | 176 | 62,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2602 | 24 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 20 | 74,2% Me: 81% · σ: 21,4% · Mo: 60% | 492 | 8 | 177 | 66,1% Me: 66% · σ: 19,8% · Mo: 62% | 941 | 15 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 36,3% Me: 44% · σ: 30,2% · Mo: -% | 746 | 8 | 80 | 16,6% Me: 10% · σ: 19,2% · Mo: 0% | 1580 | 14 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (95,5% vs 95%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM WETERYNARYJNE W KIELCACH wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM WETERYNARYJNE W KIELCACH | TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 43,5% | 22,4% | 21,1 pkt proc. |
| matematyka | 36,3% | 16,6% | 19,7 pkt proc. |
| język polski | 65,7% | 52,3% | 13,4 pkt proc. |
| język polski | 50,7% | 38,6% | 12,0 pkt proc. |
| matematyka | 74,2% | 66,1% | 8,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 31 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.