Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 vs TECHNIKUM NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 26622)

TECHNIKUM NR 4

📍 Zawiercie | Zdawalność: 90,4%

SZKOŁA B (RSPO: 25437)

TECHNIKUM NR 1

📍 Zawiercie | Zdawalność: 89,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 84 77,7% 🏆 Me: 87% · σ: 21,1% · Mo: 92% 1659 4 49 68,6% Me: 77% · σ: 24,4% · Mo: 95% 2644 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 66 64,4% 🏆 Me: 72,5% · σ: 25,6% · Mo: 80% 1904 3 41 49,9% Me: 47% · σ: 26,4% · Mo: 48% 3339 9
język angielski ustny (M) 83 79,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1611 4 49 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2150 5
język polski poziom podstawowy (M) 84 52,2% 🏆 Me: 52,5% · σ: 14,5% · Mo: 47% 2428 4 49 51,7% Me: 48% · σ: 19,6% · Mo: 47% 2481 5
język polski ustny (M) 83 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1444 5 49 72,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1361 4
matematyka poziom podstawowy (M) 84 56,3% 🏆 Me: 56% · σ: 22,1% · Mo: 52% 1569 3 49 53,2% Me: 54% · σ: 15,8% · Mo: 54% 1836 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 29 13,9% 🏆 Me: 8% · σ: 13,4% · Mo: 2% 1761 3 7 8% Me: 0% · σ: 11,1% · Mo: 0% 2092 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 ma wyższą zdawalność ogólną (90,4% vs 89,8%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 TECHNIKUM NR 1 Różnica
język angielski 64,4% 49,9% 14,5 pkt proc.
język angielski 77,7% 68,6% 9,0 pkt proc.
matematyka 13,9% 8% 5,9 pkt proc.
język angielski 79,9% 75,7% 4,2 pkt proc.
matematyka 56,3% 53,2% 3,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 66 osób w szkole A i 41 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.