Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM vs ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Limanowa | Zdawalność: 80,3%
📍 Limanowa | Zdawalność: 87,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 22 | 22,9% Me: 15% · σ: 19,0% · Mo: 15% | 1656 | 4 | 76 | 24,0% Me: 21% · σ: 13,3% · Mo: 12% | 1595 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 152 | 58,2% Me: 57,5% · σ: 25,3% · Mo: 95% | 3664 | 5 | 184 | 72,4% Me: 78% · σ: 22,8% · Mo: 97% | 2233 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 73 | 53,5% Me: 53% · σ: 27,5% · Mo: 15% | 3045 | 4 | 156 | 58,5% Me: 58% · σ: 23,7% · Mo: 35% | 2517 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 152 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3054 | 5 | 183 | 83,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1160 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 56,2% Me: 57% · σ: 16,9% · Mo: 45% | 1891 | 3 | 184 | 56,7% Me: 57% · σ: 15,1% · Mo: 45% | 1827 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 43,7% Me: 46% · σ: 20,3% · Mo: 46% | 955 | 2 | 84 | 36,0% Me: 31% · σ: 28,0% · Mo: 0% | 1291 | 3 |
| język polski ustny (M) | 152 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1632 | 3 | 184 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1182 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 47,9% Me: 44% · σ: 21,2% · Mo: 30% | 2346 | 5 | 184 | 51,0% Me: 50% · σ: 21,8% · Mo: 52% | 2056 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 22 | 8,5% Me: 3% · σ: 13,0% · Mo: 0% | 2058 | 5 | 33 | 23,2% Me: 6% · σ: 29,0% · Mo: 2% | 1233 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (87,5% vs 80,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM wypada lepiej w 1, a ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO w 8.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 68,6% | 83,8% | 15,2 pkt proc. |
| matematyka | 8,5% | 23,2% | 14,6 pkt proc. |
| język angielski | 58,2% | 72,4% | 14,2 pkt proc. |
| język polski | 43,7% | 36,0% | 7,7 pkt proc. |
| język angielski | 53,5% | 58,5% | 5,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 152 osób w szkole A i 183 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.