Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU vs TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jarosław | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 35 | 79,0% Me: 90% · σ: 22,3% · Mo: 97% | 1518 | 4 | 88 | 58,8% Me: 60% · σ: 24,6% · Mo: 50% | 3613 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 22 | 78,7% Me: 87,5% · σ: 20,3% · Mo: 87% | 600 | 1 | 45 | 48,2% Me: 40% · σ: 21,9% · Mo: 37% | 3472 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 34 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 106 | 1 | 87 | 60,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3823 | 15 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 35 | 66,2% Me: 67% · σ: 12,5% · Mo: 55% | 735 | 3 | 88 | 57,0% Me: 58% · σ: 14,7% · Mo: 63% | 1791 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 60,1% Me: 70% · σ: 26,2% · Mo: 80% | 332 | 2 | 6 | 46,3% Me: 53% · σ: 35,5% · Mo: -% | 843 | 5 |
| język polski ustny (M) | 35 | 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 160 | 1 | 88 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1489 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 35 | 68,4% Me: 68% · σ: 20,6% · Mo: 68% | 805 | 1 | 88 | 47,5% Me: 48% · σ: 20,1% · Mo: 52% | 2386 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 40,7% Me: 44% · σ: 21,4% · Mo: 38% | 600 | 2 | 5 | 30,4% Me: 26% · σ: 19,3% · Mo: 26% | 950 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 81,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU w 0.
| Przedmiot | PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU | TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 96,3% | 60,8% | 35,4 pkt proc. |
| język angielski | 78,7% | 48,2% | 30,5 pkt proc. |
| matematyka | 68,4% | 47,5% | 20,9 pkt proc. |
| język angielski | 79,0% | 58,8% | 20,2 pkt proc. |
| język polski | 88,0% | 71,5% | 16,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 18,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 34 osób w szkole A i 87 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.