Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Jarosław | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 42,8% Me: 38,5% · σ: 16,6% · Mo: 60% | 742 | 3 | 14 | 65,8% Me: 69% · σ: 23,0% · Mo: 65% | 152 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 35 | 79,0% Me: 90% · σ: 22,3% · Mo: 97% | 1518 | 4 | 190 | 84,9% Me: 92% · σ: 16,5% · Mo: 93% | 953 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 22 | 78,7% Me: 87,5% · σ: 20,3% · Mo: 87% | 600 | 1 | 172 | 74,0% Me: 82% · σ: 20,9% · Mo: 93% | 968 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 34 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 106 | 1 | 190 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 404 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 35 | 66,2% Me: 67% · σ: 12,5% · Mo: 55% | 735 | 3 | 190 | 70,6% Me: 70% · σ: 12,8% · Mo: 75% | 377 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 60,1% Me: 70% · σ: 26,2% · Mo: 80% | 332 | 2 | 46 | 61,3% Me: 66% · σ: 24,2% · Mo: 66% | 302 | 1 |
| język polski ustny (M) | 35 | 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 160 | 1 | 190 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 441 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 35 | 68,4% Me: 68% · σ: 20,6% · Mo: 68% | 805 | 1 | 190 | 67,1% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 94% | 877 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 40,7% Me: 44% · σ: 21,4% · Mo: 38% | 600 | 2 | 98 | 30,0% Me: 27% · σ: 22,0% · Mo: 0% | 969 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 8 | 46,8% Me: 45% · σ: 19,1% · Mo: -% | 430 | 2 | 8 | 52,2% Me: 55% · σ: 21,9% · Mo: -% | 338 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,3%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 5, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU w 5.
| Przedmiot | PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 42,8% | 65,8% | 23,0 pkt proc. |
| matematyka | 40,7% | 30,0% | 10,7 pkt proc. |
| język angielski | 79,0% | 84,9% | 5,9 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 46,8% | 52,2% | 5,5 pkt proc. |
| język polski | 88,0% | 82,8% | 5,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.