Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 265145)

PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU

📍 Jarosław | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 15838)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU

📍 Jarosław | Zdawalność: 97,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
historia poziom rozszerzony (M) 8 42,8% Me: 38,5% · σ: 16,6% · Mo: 60% 742 3 22 52,5% 🏆 Me: 52% · σ: 23,9% · Mo: 30% 466 2
język angielski poziom podstawowy (M) 35 79,0% Me: 90% · σ: 22,3% · Mo: 97% 1518 4 245 86,2% 🏆 Me: 92% · σ: 14,8% · Mo: 97% 861 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 22 78,7% 🏆 Me: 87,5% · σ: 20,3% · Mo: 87% 600 1 193 76,0% Me: 82% · σ: 19,1% · Mo: 93% 789 2
język angielski ustny (M) 34 96,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 106 1 245 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 875 4
język polski poziom podstawowy (M) 35 66,2% Me: 67% · σ: 12,5% · Mo: 55% 735 3 245 68,5% 🏆 Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 75% 541 2
język polski poziom rozszerzony (M) 10 60,1% 🏆 Me: 70% · σ: 26,2% · Mo: 80% 332 2 57 47,4% Me: 51% · σ: 24,7% · Mo: 3% 791 4
język polski ustny (M) 35 88,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 160 1 245 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 171 2
matematyka poziom podstawowy (M) 35 68,4% 🏆 Me: 68% · σ: 20,6% · Mo: 68% 805 1 245 66,4% Me: 68% · σ: 23,2% · Mo: 100% 917 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 11 40,7% Me: 44% · σ: 21,4% · Mo: 38% 600 2 84 44,7% 🏆 Me: 50% · σ: 22,8% · Mo: 30% 478 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 8 46,8% 🏆 Me: 45% · σ: 19,1% · Mo: -% 430 2 16 39,5% Me: 42% · σ: 23,4% · Mo: 18% 570 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,6%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU w 4.

Największe różnice

Przedmiot PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU Różnica
język polski 60,1% 47,4% 12,7 pkt proc.
język angielski 96,3% 86,4% 9,9 pkt proc.
historia 42,8% 52,5% 9,7 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 46,8% 39,5% 7,2 pkt proc.
język angielski 79,0% 86,2% 7,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 57 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.