Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ vs TECHNIKUM NR 4 W GLIWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gliwice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 5 | 72,2% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: -% | 10 | 1 | 5 | 12,2% Me: 8% · σ: 5,6% · Mo: 8% | 213 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 46 | 96,1% Me: 97% · σ: 3,4% · Mo: 98% | 68 | 2 | 54 | 70,8% Me: 80% · σ: 23,4% · Mo: 88% | 2412 | 17 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 42 | 88,1% Me: 90% · σ: 11,5% · Mo: 98% | 131 | 1 | 33 | 57,7% Me: 68% · σ: 25,9% · Mo: 68% | 2620 | 19 |
| język angielski ustny (M) | 46 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 289 | 2 | 54 | 63,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3664 | 21 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 46 | 74,6% Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 78% | 151 | 2 | 57 | 50,9% Me: 52% · σ: 18,6% · Mo: 42% | 2581 | 18 |
| język polski ustny (M) | 46 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 83 | 1 | 57 | 53,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3625 | 20 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 46 | 94% Me: 96% · σ: 7,1% · Mo: 100% | 13 | 1 | 57 | 52,4% Me: 46% · σ: 21,3% · Mo: 42% | 1906 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 43 | 61,7% Me: 66% · σ: 20,3% · Mo: 76% | 111 | 2 | 15 | 15,9% Me: 10% · σ: 20,0% · Mo: 0% | 1618 | 12 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 75,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 4 W GLIWICACH w 0.
| Przedmiot | AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ | TECHNIKUM NR 4 W GLIWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia sztuki | 72,2% | 12,2% | 60 pkt proc. |
| matematyka | 61,7% | 15,9% | 45,9 pkt proc. |
| matematyka | 94% | 52,4% | 41,6 pkt proc. |
| język polski | 90,2% | 53,8% | 36,4 pkt proc. |
| język angielski | 88,1% | 57,7% | 30,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia sztuki poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 60,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.