Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach DIECEZJALNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RACIBORZU i LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RACIBORZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Racibórz | Zdawalność: 95%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 20 | 81,4% Me: 87% · σ: 16,5% · Mo: 87% | 1295 | 3 | 22 | 75,6% Me: 85% · σ: 23,6% · Mo: 90% | 1875 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 12 | 80,8% Me: 82,5% · σ: 12,2% · Mo: 82% | 447 | 1 | 19 | 63,4% Me: 73,5% · σ: 29,5% · Mo: 15% | 2005 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 19 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 265 | 1 | 22 | 76,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2017 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 20 | 57,5% Me: 55% · σ: 12,5% · Mo: 47% | 1709 | 5 | 22 | 65,3% Me: 68,5% · σ: 17,9% · Mo: 60% | 819 | 4 |
| język polski ustny (M) | 20 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 285 | 1 | 22 | 74,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1201 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 20 | 53,6% Me: 52% · σ: 23,7% · Mo: 32% | 1804 | 6 | 22 | 48% Me: 47% · σ: 18,4% · Mo: 40% | 2331 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
DIECEZJALNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RACIBORZU ma wyższą zdawalność ogólną (95% vs 90,9%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, DIECEZJALNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RACIBORZU wypada lepiej w 5, a LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RACIBORZU w 1.
| Przedmiot | DIECEZJALNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RACIBORZU | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RACIBORZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 80,8% | 63,4% | 17,4 pkt proc. |
| język angielski | 93,4% | 76,7% | 16,7 pkt proc. |
| język polski | 85,4% | 74,2% | 11,2 pkt proc. |
| język polski | 57,5% | 65,3% | 7,8 pkt proc. |
| język angielski | 81,4% | 75,6% | 5,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 19 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.