Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 W STAROGARDZIE GDAŃSKIM vs TECHNIKUM TEB EDUKACJA W STAROGARDZIE GDAŃSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Starogard Gdański | Zdawalność: 54,9%
📍 Starogard Gdański | Zdawalność: 26,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 14,8% Me: 16% · σ: 4,7% · Mo: 15% | 2914 | 6 | 5 | 12,6% Me: 13% · σ: 3,3% · Mo: -% | 2963 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 52 | 57,5% Me: 54% · σ: 27,7% · Mo: 27% | 3717 | 6 | 56 | 54,8% Me: 55% · σ: 27,9% · Mo: 15% | 3912 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 28 | 49% Me: 57% · σ: 27,6% · Mo: 10% | 3415 | 5 | 37 | 36,4% Me: 20% · σ: 28,1% · Mo: 12% | 4006 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 51 | 74% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2359 | 7 | 54 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1478 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 51 | 49,4% Me: 50% · σ: 17,3% · Mo: 42% | 2783 | 6 | 56 | 44,2% Me: 44% · σ: 19,2% · Mo: 30% | 3452 | 7 |
| język polski ustny (M) | 51 | 68,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1874 | 5 | 56 | 56,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3344 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 51 | 34,2% Me: 32% · σ: 18,0% · Mo: 16% | 3652 | 5 | 56 | 24,6% Me: 22% · σ: 13,0% · Mo: 16% | 4182 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (54,9% vs 26,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W STAROGARDZIE GDAŃSKIM wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM TEB EDUKACJA W STAROGARDZIE GDAŃSKIM w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W STAROGARDZIE GDAŃSKIM | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W STAROGARDZIE GDAŃSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 49% | 36,4% | 12,6 pkt proc. |
| język polski | 68,4% | 56,4% | 12,0 pkt proc. |
| matematyka | 34,2% | 24,6% | 9,6 pkt proc. |
| język angielski | 74% | 80,9% | 6,9 pkt proc. |
| język polski | 49,4% | 44,2% | 5,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 28,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 37 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.