Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W STAROGARDZIE GDAŃSKIM vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W STAROGARDZIE GDAŃSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Starogard Gdański | Zdawalność: 100%
📍 Starogard Gdański | Zdawalność: 82,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 45 | 45,4% Me: 43% · σ: 17,2% · Mo: 20% | 783 | 1 | 9 | 34,3% Me: 32% · σ: 6,6% · Mo: 28% | 1392 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 218 | 90,3% Me: 95% · σ: 12,4% · Mo: 98% | 504 | 1 | 28 | 63,2% Me: 66% · σ: 21,9% · Mo: 43% | 3225 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 179 | 82,1% Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 97% | 375 | 1 | 22 | 44,5% Me: 40% · σ: 21,4% · Mo: 55% | 3720 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 218 | 99,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 8 | 1 | 28 | 94,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 184 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 218 | 78,5% Me: 78% · σ: 11,6% · Mo: 77% | 49 | 1 | 28 | 50,5% Me: 47,5% · σ: 14,7% · Mo: 38% | 2632 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 42 | 46,7% Me: 41,5% · σ: 20,9% · Mo: 26% | 824 | 3 | 8 | 10% Me: 10% · σ: 8,6% · Mo: 0% | 2139 | 4 |
| język polski ustny (M) | 218 | 88,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 145 | 1 | 28 | 66,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2148 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 218 | 81,4% Me: 84% · σ: 14,5% · Mo: 100% | 223 | 1 | 28 | 35,9% Me: 33% · σ: 10,0% · Mo: 32% | 3546 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 82,1%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W STAROGARDZIE GDAŃSKIM wypada lepiej w 8, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W STAROGARDZIE GDAŃSKIM w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W STAROGARDZIE GDAŃSKIM | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W STAROGARDZIE GDAŃSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 81,4% | 35,9% | 45,5 pkt proc. |
| język angielski | 82,1% | 44,5% | 37,7 pkt proc. |
| język polski | 46,7% | 10% | 36,7 pkt proc. |
| język polski | 78,5% | 50,5% | 28,0 pkt proc. |
| język angielski | 90,3% | 63,2% | 27,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 218 osób w szkole A i 28 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.