Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W STAROGARDZIE GDAŃSKIM i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ZIEMI KOCIEWSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 26424)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

📍 Starogard Gdański | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 16568)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ZIEMI KOCIEWSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

📍 Starogard Gdański | Zdawalność: 98,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 94 52,0% 🏆 Me: 52% · σ: 20,0% · Mo: 47% 408 1 62 30,3% Me: 23% · σ: 16,7% · Mo: 20% 1246 2
chemia poziom rozszerzony (M) 62 39,7% 🏆 Me: 40% · σ: 25,0% · Mo: 12% 524 1 22 27,8% Me: 24,5% · σ: 20,3% · Mo: 5% 822 3
geografia poziom rozszerzony (M) 45 45,4% 🏆 Me: 43% · σ: 17,2% · Mo: 20% 783 1 38 43,8% Me: 43,5% · σ: 19,0% · Mo: 53% 856 2
historia poziom rozszerzony (M) 5 30,4% Me: 22% · σ: 17,2% · Mo: -% 1034 2 19 51,8% 🏆 Me: 55% · σ: 22,4% · Mo: 20% 483 1
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 5 64,2% 🏆 Me: 72% · σ: 14,2% · Mo: 72% 25 1 7 10,2% Me: 10% · σ: 7,2% · Mo: 13% 216 2
język angielski poziom podstawowy (M) 218 90,3% 🏆 Me: 95% · σ: 12,4% · Mo: 98% 504 1 204 84,8% Me: 92% · σ: 16,6% · Mo: 95% 970 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 179 82,1% 🏆 Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 97% 375 1 192 71,3% Me: 77% · σ: 21,7% · Mo: 95% 1200 2
język angielski ustny (M) 218 99,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 8 1 204 96,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 84 2
język polski poziom podstawowy (M) 218 78,5% 🏆 Me: 78% · σ: 11,6% · Mo: 77% 49 1 205 72,1% Me: 73% · σ: 12,4% · Mo: 80% 262 2
język polski poziom rozszerzony (M) 42 46,7% Me: 41,5% · σ: 20,9% · Mo: 26% 824 3 80 49,0% 🏆 Me: 46% · σ: 24,1% · Mo: 37% 729 1
język polski ustny (M) 218 88,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 145 1 205 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 329 3
matematyka poziom podstawowy (M) 218 81,4% 🏆 Me: 84% · σ: 14,5% · Mo: 100% 223 1 205 64,9% Me: 64% · σ: 18,9% · Mo: 56% 1011 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 104 50,3% 🏆 Me: 48% · σ: 23,9% · Mo: 36% 329 1 37 38,5% Me: 40% · σ: 22,6% · Mo: 8% 671 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 5 46% 🏆 Me: 50% · σ: 25,6% · Mo: -% 441 1 15 30,7% Me: 26% · σ: 16,9% · Mo: 12% 747 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,5%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W STAROGARDZIE GDAŃSKIM wypada lepiej w 12, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ZIEMI KOCIEWSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM w 2.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W STAROGARDZIE GDAŃSKIM II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ZIEMI KOCIEWSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM Różnica
historia sztuki 64,2% 10,2% 54,0 pkt proc.
biologia 52,0% 30,3% 21,7 pkt proc.
historia 30,4% 51,8% 21,4 pkt proc.
matematyka 81,4% 64,9% 16,4 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 46% 30,7% 15,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), język niemiecki poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia sztuki poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 54,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 7 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.