Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W CHOJNICACH vs TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Chojnice | Zdawalność: 88,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 32,7% Me: 30% · σ: 19,3% · Mo: 40% | 1522 | 4 | 15 | 23,9% Me: 23% · σ: 14,1% · Mo: 12% | 2351 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 32 | 77,6% Me: 86,5% · σ: 20,8% · Mo: 95% | 1667 | 3 | 142 | 71,2% Me: 78% · σ: 22,9% · Mo: 97% | 2359 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 32 | 56,7% Me: 60,5% · σ: 28,8% · Mo: 17% | 2716 | 6 | 103 | 60,0% Me: 67% · σ: 27,4% · Mo: 93% | 2370 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 32 | 96% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 116 | 2 | 140 | 94,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 196 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 34 | 60,1% Me: 61,5% · σ: 17,0% · Mo: 60% | 1364 | 3 | 141 | 50,1% Me: 55% · σ: 20,0% · Mo: 45% | 2694 | 6 |
| język polski ustny (M) | 34 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 13 | 1 | 140 | 89,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 116 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 34 | 51,5% Me: 49% · σ: 20,7% · Mo: 30% | 2019 | 5 | 141 | 55,9% Me: 54% · σ: 23,1% · Mo: 52% | 1597 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 15,4% Me: 2% · σ: 24,3% · Mo: 0% | 1649 | 4 | 68 | 14,2% Me: 6% · σ: 17,3% · Mo: 2% | 1744 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (88,2% vs 81,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W CHOJNICACH wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH w 2.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W CHOJNICACH | TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 60,1% | 50,1% | 10,1 pkt proc. |
| geografia | 32,7% | 23,9% | 8,8 pkt proc. |
| język polski | 96,3% | 89,2% | 7,2 pkt proc. |
| język angielski | 77,6% | 71,2% | 6,4 pkt proc. |
| matematyka | 51,5% | 55,9% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 34 osób w szkole A i 141 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.