Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 263524)

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

📍 Rzeszów | Zdawalność: 99,2%

SZKOŁA B (RSPO: 9283)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 29 67,8% 🏆 Me: 73% · σ: 15,6% · Mo: 52% 77 2 61 64,8% Me: 67% · σ: 13,9% · Mo: 53% 125 3
chemia poziom rozszerzony (M) 25 68,0% 🏆 Me: 72% · σ: 20,8% · Mo: 65% 52 2 37 64,6% Me: 68% · σ: 21,5% · Mo: 72% 71 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 18 57,7% 🏆 Me: 57,5% · σ: 20,4% · Mo: 55% 164 3 15 51% Me: 58% · σ: 24,8% · Mo: 28% 264 4
geografia poziom rozszerzony (M) 34 59,3% Me: 59% · σ: 15,7% · Mo: 48% 312 8 64 66,3% 🏆 Me: 67% · σ: 13,4% · Mo: 55% 177 3
historia poziom rozszerzony (M) 13 70,7% Me: 75% · σ: 15,9% · Mo: 62% 89 3 20 74,8% 🏆 Me: 80% · σ: 16,2% · Mo: 83% 49 1
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 76 76,2% 🏆 Me: 78% · σ: 13,1% · Mo: 72% 232 2 36 76,1% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 80% 238 3
język angielski poziom podstawowy (M) 120 95,4% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 98% 118 3 208 95,6% 🏆 Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% 107 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 44 85,2% Me: 89% · σ: 12,2% · Mo: 95% 234 3 165 88,2% 🏆 Me: 92% · σ: 12,4% · Mo: 97% 127 2
język angielski ustny (M) 120 97,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 43 1 208 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 73 3
język polski poziom podstawowy (M) 121 67,0% Me: 65% · σ: 15,2% · Mo: 75% 660 8 211 76,7% 🏆 Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 75% 85 1
język polski poziom rozszerzony (M) 24 69,6% Me: 77% · σ: 25,8% · Mo: 89% 134 3 66 75,3% 🏆 Me: 78,5% · σ: 17,7% · Mo: 89% 59 1
język polski ustny (M) 121 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 254 10 211 94,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 26 2
matematyka poziom podstawowy (M) 121 83,0% 🏆 Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 98% 169 4 211 80,2% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% 266 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 66 48,6% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 30% 366 7 76 57,2% 🏆 Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 68% 190 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 12 54,5% Me: 56% · σ: 23,5% · Mo: 70% 307 6 26 78,9% 🏆 Me: 81% · σ: 11,2% · Mo: 88% 28 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,2%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE w 9.

Największe różnice

Przedmiot IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE Różnica
wiedza o społeczeństwie 54,5% 78,9% 24,4 pkt proc.
język polski 67,0% 76,7% 9,7 pkt proc.
matematyka 48,6% 57,2% 8,6 pkt proc.
język polski 85,9% 94,1% 8,2 pkt proc.
geografia 59,3% 66,3% 7,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 26 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.