Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI czy DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Rzeszów | Zdawalność: 99,2%
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 29 | 67,8% Me: 73% · σ: 15,6% · Mo: 52% | 77 | 2 | 22 | 59,4% Me: 56,5% · σ: 19,8% · Mo: 45% | 217 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 25 | 68,0% Me: 72% · σ: 20,8% · Mo: 65% | 52 | 2 | 19 | 45,9% Me: 47% · σ: 23,9% · Mo: 15% | 359 | 8 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 34 | 59,3% Me: 59% · σ: 15,7% · Mo: 48% | 312 | 8 | 15 | 61,7% Me: 65% · σ: 13,0% · Mo: 40% | 251 | 7 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 44,8% Me: 54% · σ: 14,9% · Mo: 58% | 186 | 4 | 6 | 45,3% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: -% | 176 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 76 | 76,2% Me: 78% · σ: 13,1% · Mo: 72% | 232 | 2 | 66 | 73,4% Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 78% | 292 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 120 | 95,4% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 98% | 118 | 3 | 66 | 95,2% Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 132 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 120 | 97,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 43 | 1 | 66 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 58 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 121 | 67,0% Me: 65% · σ: 15,2% · Mo: 75% | 660 | 8 | 66 | 66,6% Me: 67,5% · σ: 15,0% · Mo: 62% | 694 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 24 | 69,6% Me: 77% · σ: 25,8% · Mo: 89% | 134 | 3 | 22 | 68,4% Me: 70% · σ: 11,5% · Mo: 71% | 160 | 5 |
| język polski ustny (M) | 121 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 254 | 10 | 66 | 82,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 465 | 14 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 121 | 83,0% Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 98% | 169 | 4 | 66 | 75,4% Me: 78% · σ: 16,3% · Mo: 84% | 441 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 66 | 48,6% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 30% | 366 | 7 | 19 | 42,6% Me: 34% · σ: 26,3% · Mo: 24% | 546 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 12 | 54,5% Me: 56% · σ: 23,5% · Mo: 70% | 307 | 6 | 7 | 63,7% Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 86% | 161 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,2%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI wypada lepiej w 10, a DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE w 3.
| Przedmiot | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI | DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 68,0% | 45,9% | 22,1 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 54,5% | 63,7% | 9,2 pkt proc. |
| biologia | 67,8% | 59,4% | 8,4 pkt proc. |
| matematyka | 83,0% | 75,4% | 7,6 pkt proc. |
| matematyka | 48,6% | 42,6% | 6,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 19 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.