Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU czy TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bolesławiec | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 17 | 85,2% Me: 88% · σ: 10,3% · Mo: 80% | 938 | 3 | 53 | 82,1% Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 95% | 1229 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 12 | 65,4% Me: 63% · σ: 20,5% · Mo: -% | 1817 | 6 | 35 | 69,0% Me: 73% · σ: 19,7% · Mo: 73% | 1446 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 17 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1229 | 4 | 54 | 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1829 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 18 | 69,2% Me: 73% · σ: 11,9% · Mo: 78% | 478 | 2 | 60 | 62,6% Me: 60% · σ: 14,6% · Mo: 60% | 1103 | 3 |
| język polski ustny (M) | 18 | 92,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 46 | 1 | 60 | 64,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2354 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 18 | 69,4% Me: 76% · σ: 20,2% · Mo: 54% | 754 | 3 | 60 | 64,1% Me: 63% · σ: 13,5% · Mo: 58% | 1064 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU w 1.
| Przedmiot | IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU | TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 92,7% | 64,4% | 28,3 pkt proc. |
| język polski | 69,2% | 62,6% | 6,6 pkt proc. |
| matematyka | 69,4% | 64,1% | 5,3 pkt proc. |
| język angielski | 83,3% | 78,1% | 5,2 pkt proc. |
| język angielski | 65,4% | 69,0% | 3,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 60 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.