Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU i TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 19604)

TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU

📍 Bolesławiec | Zdawalność: 95%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 17 85,2% 🏆 Me: 88% · σ: 10,3% · Mo: 80% 938 3 20 73,7% Me: 82% · σ: 20,0% · Mo: 85% 2084 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 12 65,4% Me: 63% · σ: 20,5% · Mo: -% 1817 6 10 73,8% 🏆 Me: 73% · σ: 18,1% · Mo: 87% 985 3
język angielski ustny (M) 17 83,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1229 4 20 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2624 8
język polski poziom podstawowy (M) 18 69,2% 🏆 Me: 73% · σ: 11,9% · Mo: 78% 478 2 20 54,0% Me: 57,5% · σ: 15,9% · Mo: 68% 2176 8
język polski ustny (M) 18 92,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 46 1 20 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 568 3
matematyka poziom podstawowy (M) 18 69,4% Me: 76% · σ: 20,2% · Mo: 54% 754 3 20 69,6% 🏆 Me: 78% · σ: 20,3% · Mo: 80% 746 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 9 47,6% 🏆 Me: 58% · σ: 22,3% · Mo: 44% 395 1 9 16,4% Me: 12% · σ: 15,3% · Mo: 6% 1593 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU w 2.

Największe różnice

Przedmiot IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU Różnica
matematyka 47,6% 16,4% 31,1 pkt proc.
język polski 69,2% 54,0% 15,3 pkt proc.
język polski 92,7% 81,2% 11,6 pkt proc.
język angielski 85,2% 73,7% 11,5 pkt proc.
język angielski 83,3% 72,0% 11,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M), geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 9 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.