Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. J. KORCZAKA W BOLESŁAWCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Bolesławiec | Zdawalność: 100%
📍 Bolesławiec | Zdawalność: 92,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 40,6% Me: 33% · σ: 17,0% · Mo: 33% | 810 | 2 | 45 | 25,6% Me: 23% · σ: 15,6% · Mo: 10% | 1489 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 29,2% Me: 27,5% · σ: 12,0% · Mo: 25% | 603 | 2 | 8 | 16,2% Me: 11,5% · σ: 11,2% · Mo: 7% | 760 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 17 | 85,2% Me: 88% · σ: 10,3% · Mo: 80% | 938 | 3 | 136 | 75,4% Me: 82% · σ: 20,9% · Mo: 95% | 1891 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 12 | 65,4% Me: 63% · σ: 20,5% · Mo: -% | 1817 | 6 | 122 | 56,8% Me: 59% · σ: 24,8% · Mo: 83% | 2706 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 17 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1229 | 4 | 136 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2128 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 18 | 69,2% Me: 73% · σ: 11,9% · Mo: 78% | 478 | 2 | 136 | 57,7% Me: 57% · σ: 15,5% · Mo: 57% | 1691 | 6 |
| język polski ustny (M) | 18 | 92,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 46 | 1 | 136 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1900 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 18 | 69,4% Me: 76% · σ: 20,2% · Mo: 54% | 754 | 3 | 136 | 54,2% Me: 54% · σ: 19,3% · Mo: 42% | 1743 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 47,6% Me: 58% · σ: 22,3% · Mo: 44% | 395 | 1 | 31 | 20,8% Me: 16% · σ: 17,1% · Mo: 6% | 1336 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,6%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU wypada lepiej w 9, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. J. KORCZAKA W BOLESŁAWCU w 0.
| Przedmiot | IV PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOLESŁAWCU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. J. KORCZAKA W BOLESŁAWCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 47,6% | 20,8% | 26,7 pkt proc. |
| język polski | 92,7% | 68,2% | 24,5 pkt proc. |
| matematyka | 69,4% | 54,2% | 15,2 pkt proc. |
| biologia | 40,6% | 25,6% | 15,0 pkt proc. |
| fizyka | 29,2% | 16,2% | 12,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 31 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.