Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W SIERPCU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sierpc | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 65,3% Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 43% | 193 | 2 | 18 | 43,9% Me: 43,5% · σ: 23,7% · Mo: 10% | 847 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 61 | 92,6% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 98% | 307 | 1 | 49 | 82,7% Me: 87% · σ: 13,1% · Mo: 92% | 1175 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 48 | 92,4% Me: 95% · σ: 6,7% · Mo: 97% | 29 | 1 | 28 | 63,5% Me: 60% · σ: 23,7% · Mo: 50% | 1998 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 61 | 92,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 356 | 1 | 49 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2865 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 61 | 68,1% Me: 67% · σ: 11,5% · Mo: 65% | 571 | 2 | 49 | 63,9% Me: 63% · σ: 16,1% · Mo: 68% | 967 | 4 |
| język polski ustny (M) | 61 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 700 | 1 | 49 | 52,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3754 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 61 | 81,9% Me: 84% · σ: 13,4% · Mo: 92% | 208 | 1 | 49 | 70,0% Me: 72% · σ: 19,7% · Mo: 64% | 717 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,9%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W SIERPCU w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W SIERPCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 92,4% | 63,5% | 28,9 pkt proc. |
| język polski | 79,4% | 52,4% | 26,9 pkt proc. |
| język angielski | 92,0% | 70,1% | 21,8 pkt proc. |
| geografia | 65,3% | 43,9% | 21,3 pkt proc. |
| matematyka | 81,9% | 70,0% | 11,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 48 osób w szkole A i 28 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.