Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SIERPCU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sierpc | Zdawalność: 100%
📍 Sierpc | Zdawalność: 94,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 21 | 67,4% Me: 67% · σ: 17,2% · Mo: 67% | 85 | 3 | 49 | 48,4% Me: 47% · σ: 31,4% · Mo: 17% | 520 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 15 | 72,3% Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 85% | 23 | 2 | 12 | 59,8% Me: 70% · σ: 25,4% · Mo: -% | 119 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 65,3% Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 43% | 193 | 2 | 39 | 45,4% Me: 43% · σ: 21,5% · Mo: 42% | 785 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 69% Me: 63% · σ: 15,5% · Mo: -% | 108 | 1 | 12 | 61,9% Me: 65% · σ: 20,6% · Mo: -% | 218 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 61 | 92,6% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 98% | 307 | 1 | 121 | 79,4% Me: 83% · σ: 17,2% · Mo: 93% | 1482 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 48 | 92,4% Me: 95% · σ: 6,7% · Mo: 97% | 29 | 1 | 92 | 73,4% Me: 84% · σ: 22,8% · Mo: 88% | 1010 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 61 | 92,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 356 | 1 | 121 | 70,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2817 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 61 | 68,1% Me: 67% · σ: 11,5% · Mo: 65% | 571 | 2 | 121 | 62,4% Me: 65% · σ: 16,2% · Mo: 73% | 1119 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 19 | 58,5% Me: 57% · σ: 14,6% · Mo: 49% | 384 | 2 | 50 | 43,2% Me: 46% · σ: 24,1% · Mo: 3% | 972 | 4 |
| język polski ustny (M) | 61 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 700 | 1 | 121 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2690 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 61 | 81,9% Me: 84% · σ: 13,4% · Mo: 92% | 208 | 1 | 121 | 68,0% Me: 72% · σ: 19,2% · Mo: 78% | 833 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 51,0% Me: 50% · σ: 25,5% · Mo: 22% | 306 | 1 | 16 | 49% Me: 44% · σ: 31,4% · Mo: 44% | 358 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 94,1%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU wypada lepiej w 12, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SIERPCU w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SIERPCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 92,0% | 70,5% | 21,5 pkt proc. |
| geografia | 65,3% | 45,4% | 19,9 pkt proc. |
| język angielski | 92,4% | 73,4% | 19,0 pkt proc. |
| biologia | 67,4% | 48,4% | 18,9 pkt proc. |
| język polski | 79,4% | 61,8% | 17,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 61 osób w szkole A i 121 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.