Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MJRA. H. SUCHARSKIEGO W SIERPCU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sierpc | Zdawalność: 100%
📍 Sierpc | Zdawalność: 98,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 21 | 67,4% Me: 67% · σ: 17,2% · Mo: 67% | 85 | 3 | 46 | 73,7% Me: 78% · σ: 18,0% · Mo: 75% | 31 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 15 | 72,3% Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 85% | 23 | 2 | 28 | 74,1% Me: 78% · σ: 17,8% · Mo: 78% | 20 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 61,7% Me: 61% · σ: 18,7% · Mo: -% | 110 | 2 | 5 | 75,8% Me: 78% · σ: 18,2% · Mo: -% | 16 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 65,3% Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 43% | 193 | 2 | 16 | 72,1% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: 92% | 86 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 69% Me: 63% · σ: 15,5% · Mo: -% | 108 | 1 | 11 | 49,7% Me: 43% · σ: 20,6% · Mo: -% | 543 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 61 | 92,6% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 98% | 307 | 1 | 130 | 88,8% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 100% | 626 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 48 | 92,4% Me: 95% · σ: 6,7% · Mo: 97% | 29 | 1 | 102 | 81,4% Me: 85% · σ: 16,2% · Mo: 93% | 410 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 61 | 92,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 356 | 1 | 130 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1235 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 61 | 68,1% Me: 67% · σ: 11,5% · Mo: 65% | 571 | 2 | 132 | 73,8% Me: 75% · σ: 14,3% · Mo: 87% | 185 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 19 | 58,5% Me: 57% · σ: 14,6% · Mo: 49% | 384 | 2 | 54 | 53,3% Me: 54% · σ: 26,1% · Mo: 3% | 557 | 3 |
| język polski ustny (M) | 61 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 700 | 1 | 132 | 73,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1239 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 61 | 81,9% Me: 84% · σ: 13,4% · Mo: 92% | 208 | 1 | 132 | 79,2% Me: 84% · σ: 19,3% · Mo: 98% | 299 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 51,0% Me: 50% · σ: 25,5% · Mo: 22% | 306 | 1 | 40 | 48,2% Me: 50% · σ: 25,2% · Mo: 58% | 374 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,5%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MJRA. H. SUCHARSKIEGO W SIERPCU w 5.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BISKUPA LEONA WETMAŃSKIEGO W SIERPCU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MJRA. H. SUCHARSKIEGO W SIERPCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 69% | 49,7% | 19,3 pkt proc. |
| fizyka | 61,7% | 75,8% | 14,1 pkt proc. |
| język angielski | 92,4% | 81,4% | 11,0 pkt proc. |
| język angielski | 92,0% | 83,2% | 8,7 pkt proc. |
| geografia | 65,3% | 72,1% | 6,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 11 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.