Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W ZDUŃSKIEJ WOLI czy TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 20 | 27,2% Me: 27% · σ: 18,2% · Mo: 17% | 2022 | 4 | 12 | 24,1% Me: 17,5% · σ: 20,0% · Mo: 8% | 2336 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 69 | 66,1% Me: 72% · σ: 25,7% · Mo: 88% | 2919 | 5 | 25 | 47,5% Me: 33% · σ: 30,5% · Mo: 27% | 4248 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 38 | 58,8% Me: 60% · σ: 23,0% · Mo: 52% | 2493 | 6 | 9 | 66,8% Me: 73% · σ: 25,5% · Mo: 93% | 1660 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 69 | 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2590 | 6 | 25 | 60,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3867 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 71 | 48,7% Me: 47% · σ: 17,9% · Mo: 40% | 2885 | 5 | 24 | 39,2% Me: 44% · σ: 20,0% · Mo: 48% | 3863 | 8 |
| język polski ustny (M) | 71 | 58,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3142 | 8 | 25 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2133 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 71 | 53,0% Me: 52% · σ: 20,8% · Mo: 44% | 1856 | 5 | 25 | 31,8% Me: 26% · σ: 18,0% · Mo: 20% | 3808 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W ZDUŃSKIEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (84,5% vs 45,8%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W ZDUŃSKIEJ WOLI wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W ZDUŃSKIEJ WOLI | TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 53,0% | 31,8% | 21,1 pkt proc. |
| język angielski | 66,1% | 47,5% | 18,6 pkt proc. |
| język angielski | 72,3% | 60,3% | 12,1 pkt proc. |
| język polski | 48,7% | 39,2% | 9,5 pkt proc. |
| język angielski | 58,8% | 66,8% | 8,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 38,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.