Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH i TECHNIKUM NR 3 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 29 | 65,1% Me: 67% · σ: 11,1% · Mo: 77% | 117 | 1 | 6 | 40,8% Me: 35% · σ: 14,1% · Mo: -% | 801 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 26 | 86,4% Me: 87,5% · σ: 9,6% · Mo: 87% | 4 | 1 | 26 | 63,6% Me: 65,5% · σ: 17,5% · Mo: 77% | 218 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 71 | 94,1% Me: 97% · σ: 7,6% · Mo: 97% | 204 | 1 | 88 | 87,6% Me: 92,5% · σ: 13,8% · Mo: 95% | 738 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 72 | 88,8% Me: 93% · σ: 11,0% · Mo: 95% | 113 | 1 | 76 | 76,4% Me: 82% · σ: 18,4% · Mo: 80% | 757 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 71 | 99,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 9 | 1 | 88 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 626 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 74 | 71,0% Me: 72% · σ: 12,1% · Mo: 70% | 339 | 2 | 91 | 60,4% Me: 58% · σ: 13,3% · Mo: 70% | 1335 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 65,6% Me: 63% · σ: 15,5% · Mo: -% | 206 | 1 | 9 | 46,1% Me: 34% · σ: 24,4% · Mo: 34% | 857 | 4 |
| język polski ustny (M) | 74 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 8 | 1 | 91 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1180 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 74 | 82,9% Me: 82% · σ: 11,3% · Mo: 82% | 173 | 1 | 91 | 70,7% Me: 72% · σ: 18,6% · Mo: 64% | 686 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 22 | 57,9% Me: 58% · σ: 20,3% · Mo: 56% | 175 | 1 | 25 | 45,9% Me: 48% · σ: 20,9% · Mo: 20% | 442 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 3 w 0.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 65,1% | 40,8% | 24,3 pkt proc. |
| język polski | 97,4% | 74,4% | 22,9 pkt proc. |
| geografia | 86,4% | 63,6% | 22,8 pkt proc. |
| język polski | 65,6% | 46,1% | 19,5 pkt proc. |
| język angielski | 88,8% | 76,4% | 12,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.