Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 29 | 65,1% Me: 67% · σ: 11,1% · Mo: 77% | 117 | 1 | 36 | 43,2% Me: 41% · σ: 20,2% · Mo: 30% | 716 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 23 | 71,2% Me: 80% · σ: 18,6% · Mo: 87% | 30 | 2 | 20 | 40,5% Me: 38% · σ: 22,0% · Mo: 38% | 501 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 71,5% Me: 72% · σ: 11,0% · Mo: 72% | 42 | 2 | 6 | 52,2% Me: 36,5% · σ: 29,2% · Mo: -% | 244 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 26 | 86,4% Me: 87,5% · σ: 9,6% · Mo: 87% | 4 | 1 | 20 | 45,7% Me: 45% · σ: 19,3% · Mo: 15% | 768 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 10 | 66,4% Me: 70% · σ: 16,2% · Mo: 73% | 138 | 2 | 5 | 53,2% Me: 60% · σ: 14,5% · Mo: -% | 446 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 71 | 94,1% Me: 97% · σ: 7,6% · Mo: 97% | 204 | 1 | 98 | 81,0% Me: 88% · σ: 17,3% · Mo: 88% | 1340 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 72 | 88,8% Me: 93% · σ: 11,0% · Mo: 95% | 113 | 1 | 73 | 67,3% Me: 68% · σ: 19,3% · Mo: 67% | 1608 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 71 | 99,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 9 | 1 | 98 | 89,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 603 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 74 | 71,0% Me: 72% · σ: 12,1% · Mo: 70% | 339 | 2 | 114 | 65,7% Me: 64% · σ: 14,8% · Mo: 70% | 782 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 65,6% Me: 63% · σ: 15,5% · Mo: -% | 206 | 1 | 46 | 54,5% Me: 57% · σ: 23,9% · Mo: 37% | 510 | 3 |
| język polski ustny (M) | 74 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 8 | 1 | 114 | 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1112 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 74 | 82,9% Me: 82% · σ: 11,3% · Mo: 82% | 173 | 1 | 114 | 59,6% Me: 57% · σ: 21,5% · Mo: 52% | 1316 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 22 | 57,9% Me: 58% · σ: 20,3% · Mo: 56% | 175 | 1 | 13 | 39,7% Me: 30% · σ: 25,8% · Mo: 18% | 636 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,4%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH wypada lepiej w 13, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA w 0.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 86,4% | 45,7% | 40,7 pkt proc. |
| chemia | 71,2% | 40,5% | 30,6 pkt proc. |
| matematyka | 82,9% | 59,6% | 23,3 pkt proc. |
| język polski | 97,4% | 75,1% | 22,3 pkt proc. |
| biologia | 65,1% | 43,2% | 22,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 20 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.