Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 5 vs TECHNIKUM NR 4. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 95 | 64,8% Me: 70% · σ: 26,1% · Mo: 88% | 3060 | 8 | 30 | 54,2% Me: 43% · σ: 26,1% · Mo: 32% | 3946 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 78 | 49,3% Me: 51,5% · σ: 26,8% · Mo: 10% | 3389 | 8 | 16 | 37,9% Me: 36,5% · σ: 24,8% · Mo: 13% | 3964 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 95 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2800 | 8 | 30 | 67% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3244 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 99 | 52,6% Me: 52% · σ: 15,0% · Mo: 57% | 2367 | 8 | 30 | 43,8% Me: 47% · σ: 12,6% · Mo: 48% | 3498 | 10 |
| język polski ustny (M) | 99 | 81,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 536 | 2 | 30 | 59,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2971 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 99 | 48,8% Me: 48% · σ: 19,7% · Mo: 68% | 2253 | 7 | 30 | 41,4% Me: 40% · σ: 13,1% · Mo: 40% | 3044 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 10% Me: 2% · σ: 18,1% · Mo: 2% | 1985 | 6 | 5 | 1,5% Me: 1% · σ: 1,7% · Mo: 0% | 2401 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 ma wyższą zdawalność ogólną (80,8% vs 80%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 4 w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 | TECHNIKUM NR 4 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 81,4% | 59,7% | 21,8 pkt proc. |
| język angielski | 49,3% | 37,9% | 11,4 pkt proc. |
| język angielski | 64,8% | 54,2% | 10,6 pkt proc. |
| język polski | 52,6% | 43,8% | 8,9 pkt proc. |
| matematyka | 10% | 1,5% | 8,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 99 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.