Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SIERPCU vs TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W SIERPCU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 26113)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SIERPCU

📍 Sierpc | Zdawalność: 86,2%

SZKOŁA B (RSPO: 26452)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W SIERPCU

📍 Sierpc | Zdawalność: 95,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 14 33,9% Me: 30% · σ: 18,1% · Mo: 22% 1423 5 18 43,9% 🏆 Me: 43,5% · σ: 23,7% · Mo: 10% 847 4
język angielski poziom podstawowy (M) 64 80,0% Me: 83% · σ: 16,8% · Mo: 82% 1431 4 49 82,7% 🏆 Me: 87% · σ: 13,1% · Mo: 92% 1175 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 43 70,9% 🏆 Me: 78% · σ: 24,4% · Mo: 93% 1257 5 28 63,5% Me: 60% · σ: 23,7% · Mo: 50% 1998 6
język angielski ustny (M) 64 63,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3591 5 49 70,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2865 4
język polski poziom podstawowy (M) 65 56,6% Me: 58% · σ: 19,6% · Mo: 62% 1857 6 49 63,9% 🏆 Me: 63% · σ: 16,1% · Mo: 68% 967 4
język polski ustny (M) 65 57,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3222 5 49 52,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3754 6
matematyka poziom podstawowy (M) 65 66,4% Me: 70% · σ: 20,8% · Mo: 70% 918 5 49 70,0% 🏆 Me: 72% · σ: 19,7% · Mo: 64% 717 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W SIERPCU ma wyższą zdawalność ogólną (95,9% vs 86,2%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SIERPCU wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W SIERPCU w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SIERPCU TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W SIERPCU Różnica
geografia 33,9% 43,9% 10,0 pkt proc.
język angielski 70,9% 63,5% 7,4 pkt proc.
język polski 56,6% 63,9% 7,3 pkt proc.
język angielski 63,9% 70,1% 6,2 pkt proc.
język polski 57,7% 52,4% 5,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 9,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 18 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.