Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO czy VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 33 | 76,9% Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% | 14 | 2 | 66 | 74,0% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 68% | 30 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 28 | 74,6% Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% | 16 | 4 | 64 | 67,1% Me: 68% · σ: 18,7% · Mo: 83% | 56 | 11 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 72,5% Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 35 | 12 | 37 | 73% Me: 78% · σ: 19,1% · Mo: 58% | 32 | 9 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 83,3% Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% | 11 | 7 | 36 | 80,2% Me: 83% · σ: 12,0% · Mo: 83% | 22 | 12 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 25 | 80,5% Me: 82% · σ: 12,6% · Mo: 95% | 22 | 6 | 22 | 86,3% Me: 92% · σ: 15,0% · Mo: 95% | 3 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 68,9% Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: -% | 22 | 4 | 17 | 73,6% Me: 72% · σ: 19,6% · Mo: 100% | 10 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 22 | 89,3% Me: 90% · σ: 4,3% · Mo: 88% | 8 | 4 | 6 | 94% Me: 94% · σ: 1,8% · Mo: 92% | 1 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 119 | 97,6% Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% | 9 | 5 | 163 | 97,3% Me: 98% · σ: 3,4% · Mo: 100% | 16 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% | 2 | 2 | 173 | 93,6% Me: 95% · σ: 7,2% · Mo: 98% | 10 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 119 | 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 35 | 3 | 163 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 137 | 27 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 7 | 94,4% Me: 95% · σ: 4,1% · Mo: 92% | 20 | 4 | 11 | 87,2% Me: 92% · σ: 10,6% · Mo: 93% | 46 | 22 |
| język niemiecki ustny (M) | 7 | 95,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 12 | 1 | 11 | 49% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 126 | 27 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 135 | 80,7% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% | 17 | 12 | 186 | 80,5% Me: 82% · σ: 10,2% · Mo: 83% | 22 | 13 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 82,2% Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% | 16 | 5 | 30 | 74,9% Me: 72,5% · σ: 18,3% · Mo: 66% | 60 | 17 |
| język polski ustny (M) | 135 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 124 | 2 | 186 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 679 | 41 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 135 | 92,0% Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% | 27 | 14 | 186 | 95,3% Me: 96% · σ: 5,8% · Mo: 100% | 4 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 95 | 73,0% Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% | 24 | 10 | 162 | 73,3% Me: 74% · σ: 14,9% · Mo: 72% | 22 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 14 | 90,3% Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% | 1 | 1 | 20 | 86,9% Me: 88% · σ: 9,6% · Mo: 88% | 5 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 18 porównywalnych przedmiotów, XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO wypada lepiej w 12, a VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV w 6.
| Przedmiot | XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV | Różnica |
|---|---|---|---|
| język niemiecki | 95,3% | 49% | 46,3 pkt proc. |
| język polski | 88,9% | 79,7% | 9,1 pkt proc. |
| chemia | 74,6% | 67,1% | 7,5 pkt proc. |
| język polski | 82,2% | 74,9% | 7,3 pkt proc. |
| język niemiecki | 94,4% | 87,2% | 7,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 11 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.