Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO czy XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 33 | 76,9% Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% | 14 | 2 | 48 | 58,9% Me: 58% · σ: 12,7% · Mo: 63% | 231 | 36 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 28 | 74,6% Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% | 16 | 4 | 36 | 47,2% Me: 50% · σ: 18,4% · Mo: 30% | 327 | 42 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 83,3% Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% | 11 | 7 | 54 | 65,9% Me: 71% · σ: 15,2% · Mo: 77% | 187 | 47 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 25 | 80,5% Me: 82% · σ: 12,6% · Mo: 95% | 22 | 6 | 12 | 64,3% Me: 67% · σ: 14,4% · Mo: 67% | 169 | 34 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 22 | 89,3% Me: 90% · σ: 4,3% · Mo: 88% | 8 | 4 | 11 | 86,1% Me: 87% · σ: 6,8% · Mo: 87% | 36 | 15 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 119 | 97,6% Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% | 9 | 5 | 122 | 95,2% Me: 97% · σ: 5,4% · Mo: 98% | 134 | 45 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% | 2 | 2 | 110 | 88,1% Me: 92% · σ: 11,7% · Mo: 95% | 132 | 50 |
| język angielski ustny (M) | 119 | 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 35 | 3 | 122 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 372 | 67 |
| język francuski poziom podstawowy (M) | 8 | 85,8% Me: 87% · σ: 9,2% · Mo: 87% | 3 | 3 | 5 | 87,4% Me: 93% · σ: 16,0% · Mo: 100% | 1 | 1 |
| język francuski ustny (M) | 8 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1 | 1 | 5 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 135 | 80,7% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% | 17 | 12 | 133 | 79,7% Me: 80% · σ: 10,1% · Mo: 83% | 30 | 17 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 82,2% Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% | 16 | 5 | 33 | 69,8% Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 91% | 131 | 35 |
| język polski ustny (M) | 135 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 124 | 2 | 133 | 66,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2070 | 133 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 135 | 92,0% Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% | 27 | 14 | 133 | 79,0% Me: 82% · σ: 15,2% · Mo: 96% | 311 | 58 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 95 | 73,0% Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% | 24 | 10 | 75 | 45,3% Me: 46% · σ: 21,1% · Mo: 42% | 460 | 79 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 14 | 90,3% Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% | 1 | 1 | 11 | 62,5% Me: 60% · σ: 12,9% · Mo: -% | 181 | 42 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO wypada lepiej w 15, a XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ w 1.
| Przedmiot | XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 90,3% | 62,5% | 27,7 pkt proc. |
| matematyka | 73,0% | 45,3% | 27,7 pkt proc. |
| chemia | 74,6% | 47,2% | 27,4 pkt proc. |
| język polski | 88,9% | 66,7% | 22,2 pkt proc. |
| biologia | 76,9% | 58,9% | 18,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 11 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.