Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO vs LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 33 | 76,9% Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% | 14 | 2 | 23 | 70,8% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 85% | 47 | 12 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 28 | 74,6% Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% | 16 | 4 | 24 | 74,5% Me: 75% · σ: 10,9% · Mo: 78% | 17 | 5 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 72,5% Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 35 | 12 | 47 | 70,9% Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: 57% | 44 | 16 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 83,3% Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% | 11 | 7 | 37 | 71,2% Me: 72% · σ: 13,5% · Mo: 85% | 96 | 33 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 25 | 80,5% Me: 82% · σ: 12,6% · Mo: 95% | 22 | 6 | 41 | 76,6% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 85% | 37 | 10 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 22 | 89,3% Me: 90% · σ: 4,3% · Mo: 88% | 8 | 4 | 14 | 87,6% Me: 89% · σ: 6,8% · Mo: 88% | 19 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 119 | 97,6% Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% | 9 | 5 | 105 | 97,6% Me: 98% · σ: 2,5% · Mo: 98% | 10 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% | 2 | 2 | 139 | 94,5% Me: 97% · σ: 6,6% · Mo: 97% | 5 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 119 | 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 35 | 3 | 105 | 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 88 | 16 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 7 | 94,4% Me: 95% · σ: 4,1% · Mo: 92% | 20 | 4 | 28 | 93,9% Me: 95% · σ: 5,5% · Mo: 100% | 22 | 6 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 8 | 85% Me: 92,5% · σ: 14,6% · Mo: 97% | 18 | 2 | 7 | 84,1% Me: 88% · σ: 9,6% · Mo: 92% | 19 | 3 |
| język niemiecki ustny (M) | 7 | 95,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 12 | 1 | 28 | 84,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 40 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 135 | 80,7% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% | 17 | 12 | 161 | 75,3% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 80% | 122 | 33 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 82,2% Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% | 16 | 5 | 47 | 78,7% Me: 80% · σ: 16,4% · Mo: 89% | 32 | 8 |
| język polski ustny (M) | 135 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 124 | 2 | 161 | 86,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 214 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 135 | 92,0% Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% | 27 | 14 | 161 | 93,0% Me: 96% · σ: 7,9% · Mo: 98% | 23 | 12 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 95 | 73,0% Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% | 24 | 10 | 124 | 74,7% Me: 77% · σ: 16,4% · Mo: 88% | 15 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 14 | 90,3% Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% | 1 | 1 | 10 | 78,4% Me: 76% · σ: 13,8% · Mo: 72% | 34 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 18 porównywalnych przedmiotów, XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO wypada lepiej w 15, a LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO w 2, przy 1 remisach.
| Przedmiot | XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO | LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 83,3% | 71,2% | 12,1 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 90,3% | 78,4% | 11,9 pkt proc. |
| język niemiecki | 95,3% | 84,5% | 10,8 pkt proc. |
| biologia | 76,9% | 70,8% | 6,1 pkt proc. |
| język polski | 80,7% | 75,3% | 5,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 37 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.