Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO i SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 25956)

XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 27748)

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 33 76,9% 🏆 Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% 14 2 11 70,9% Me: 72% · σ: 10,8% · Mo: 78% 46 11
chemia poziom rozszerzony (M) 28 74,6% 🏆 Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% 16 4 10 69% Me: 70% · σ: 12,0% · Mo: 70% 44 9
geografia poziom rozszerzony (M) 18 83,3% Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% 11 7 20 87% 🏆 Me: 88% · σ: 7,0% · Mo: 88% 3 2
informatyka poziom rozszerzony (M) 13 68,9% 🏆 Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: -% 22 4 15 60,5% Me: 58% · σ: 22,6% · Mo: -% 53 10
język angielski poziom podstawowy (M) 119 97,6% 🏆 Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% 9 5 48 97,1% Me: 98% · σ: 2,2% · Mo: 98% 31 17
język angielski poziom rozszerzony (M) 101 95,3% 🏆 Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% 2 2 53 94,8% Me: 97% · σ: 5,5% · Mo: 97% 3 3
język angielski ustny (M) 119 98,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 35 3 48 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 200 41
język polski poziom podstawowy (M) 135 80,7% 🏆 Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% 17 12 54 78,8% Me: 82,5% · σ: 13,9% · Mo: 68% 46 20
język polski poziom rozszerzony (M) 40 82,2% 🏆 Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% 16 5 6 58,2% Me: 63% · σ: 15,3% · Mo: 63% 393 73
język polski ustny (M) 135 88,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 124 2 54 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 172 5
matematyka poziom podstawowy (M) 135 92,0% 🏆 Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% 27 14 54 90,8% Me: 94% · σ: 10,8% · Mo: 94% 43 20
matematyka poziom rozszerzony (M) 95 73,0% 🏆 Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% 24 10 35 68,5% Me: 68% · σ: 16,1% · Mo: 68% 56 21
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 90,3% 🏆 Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% 1 1 6 74,3% Me: 76% · σ: 9,8% · Mo: 62% 59 21

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO wypada lepiej w 12, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE Różnica
język polski 82,2% 58,2% 24,0 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 90,3% 74,3% 16,0 pkt proc.
informatyka 68,9% 60,5% 8,4 pkt proc.
biologia 76,9% 70,9% 6,0 pkt proc.
chemia 74,6% 69% 5,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.