Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO vs V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 25956)

XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 25682)

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 33 76,9% 🏆 Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% 14 2 31 72% Me: 78% · σ: 17,2% · Mo: 78% 40 9
chemia poziom rozszerzony (M) 28 74,6% Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% 16 4 46 81,5% 🏆 Me: 87% · σ: 19,0% · Mo: 92% 2 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 32 72,5% Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 40% 35 12 64 81,8% 🏆 Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 97% 3 2
geografia poziom rozszerzony (M) 18 83,3% Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% 11 7 55 83,7% 🏆 Me: 87% · σ: 10,6% · Mo: 88% 10 6
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 22 89,3% 🏆 Me: 90% · σ: 4,3% · Mo: 88% 8 4 10 85,1% Me: 86% · σ: 5,8% · Mo: 87% 49 17
język angielski poziom podstawowy (M) 119 97,6% 🏆 Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% 9 5 137 97,5% Me: 98% · σ: 2,8% · Mo: 100% 12 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 101 95,3% 🏆 Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% 2 2 145 94,5% Me: 97% · σ: 6,8% · Mo: 98% 6 6
język angielski ustny (M) 119 98,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 35 3 137 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 49 5
język francuski poziom podstawowy (M) 8 85,8% 🏆 Me: 87% · σ: 9,2% · Mo: 87% 3 3 10 72,8% Me: 76,5% · σ: 12,7% · Mo: 82% 6 5
język francuski ustny (M) 8 92,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1 1 10 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4 3
język niemiecki poziom podstawowy (M) 7 94,4% 🏆 Me: 95% · σ: 4,1% · Mo: 92% 20 4 11 92,2% Me: 95% · σ: 5,3% · Mo: 87% 27 10
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 8 85% 🏆 Me: 92,5% · σ: 14,6% · Mo: 97% 18 2 5 71,2% Me: 78% · σ: 31,0% · Mo: -% 51 8
język niemiecki ustny (M) 7 95,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 12 1 11 81,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 48 12
język polski poziom podstawowy (M) 135 80,7% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% 17 12 165 84,2% 🏆 Me: 85% · σ: 10,1% · Mo: 85% 6 5
język polski poziom rozszerzony (M) 40 82,2% 🏆 Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% 16 5 33 72,6% Me: 74% · σ: 16,4% · Mo: 80% 88 25
język polski ustny (M) 135 88,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 124 2 165 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 355 22
matematyka poziom podstawowy (M) 135 92,0% Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% 27 14 165 93,8% 🏆 Me: 96% · σ: 8,0% · Mo: 100% 15 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 95 73,0% 🏆 Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% 24 10 132 71,7% Me: 74% · σ: 16,6% · Mo: 74% 31 12
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 90,3% 🏆 Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% 1 1 16 80,5% Me: 80% · σ: 11,0% · Mo: 76% 22 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 19 porównywalnych przedmiotów, XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO wypada lepiej w 14, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO w 5.

Największe różnice

Przedmiot XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO Różnica
język niemiecki 95,3% 81,3% 14,0 pkt proc.
język niemiecki 85% 71,2% 13,8 pkt proc.
język francuski 85,8% 72,8% 13,0 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 90,3% 80,5% 9,8 pkt proc.
język polski 82,2% 72,6% 9,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 11 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.