Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO vs XXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA PRUSA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 25956)

XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 25407)

XXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA PRUSA

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 33 76,9% 🏆 Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% 14 2 34 71,1% Me: 76% · σ: 18,4% · Mo: 73% 44 10
chemia poziom rozszerzony (M) 28 74,6% 🏆 Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% 16 4 34 71,9% Me: 75% · σ: 13,7% · Mo: 72% 26 7
fizyka poziom rozszerzony (M) 32 72,5% 🏆 Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 40% 35 12 22 60,2% Me: 60% · σ: 16,9% · Mo: 38% 137 31
geografia poziom rozszerzony (M) 18 83,3% 🏆 Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% 11 7 81 75,2% Me: 77% · σ: 12,0% · Mo: 82% 54 21
historia poziom rozszerzony (M) 25 80,5% 🏆 Me: 82% · σ: 12,6% · Mo: 95% 22 6 16 60,5% Me: 61,5% · σ: 19,5% · Mo: 55% 260 42
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 22 89,3% 🏆 Me: 90% · σ: 4,3% · Mo: 88% 8 4 52 84,7% Me: 85% · σ: 6,3% · Mo: 87% 58 21
język angielski poziom podstawowy (M) 119 97,6% 🏆 Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% 9 5 181 97,1% Me: 98% · σ: 2,6% · Mo: 98% 27 14
język angielski poziom rozszerzony (M) 101 95,3% 🏆 Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% 2 2 138 91,2% Me: 93% · σ: 7,4% · Mo: 90% 52 25
język angielski ustny (M) 119 98,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 35 3 181 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 193 38
język niemiecki poziom podstawowy (M) 7 94,4% 🏆 Me: 95% · σ: 4,1% · Mo: 92% 20 4 5 88,4% Me: 90% · σ: 7,9% · Mo: -% 44 20
język niemiecki ustny (M) 7 95,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 12 1 5 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 16 2
język polski poziom podstawowy (M) 135 80,7% 🏆 Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% 17 12 196 79,9% Me: 82% · σ: 10,4% · Mo: 78% 26 16
język polski poziom rozszerzony (M) 40 82,2% 🏆 Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% 16 5 44 76,3% Me: 80% · σ: 17,2% · Mo: 71% 49 15
język polski ustny (M) 135 88,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 124 2 196 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1769 112
matematyka poziom podstawowy (M) 135 92,0% 🏆 Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% 27 14 196 87,3% Me: 90% · σ: 11,4% · Mo: 98% 88 30
matematyka poziom rozszerzony (M) 95 73,0% 🏆 Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% 24 10 98 60,9% Me: 62% · σ: 19,1% · Mo: 52% 122 34
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 90,3% 🏆 Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% 1 1 22 67,4% Me: 70% · σ: 14,1% · Mo: 70% 126 33

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO wypada lepiej w 17, a XXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA PRUSA w 0.

Największe różnice

Przedmiot XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO XXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA PRUSA Różnica
wiedza o społeczeństwie 90,3% 67,4% 22,9 pkt proc.
historia 80,5% 60,5% 20,0 pkt proc.
język polski 88,9% 69,3% 19,5 pkt proc.
fizyka 72,5% 60,2% 12,2 pkt proc.
matematyka 73,0% 60,9% 12,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 22 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.