Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO czy CLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATEREK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 25956)

XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 33 76,9% 🏆 Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% 14 2 45 63,2% Me: 62% · σ: 14,9% · Mo: 65% 145 26
chemia poziom rozszerzony (M) 28 74,6% 🏆 Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% 16 4 41 63,8% Me: 61% · σ: 15,0% · Mo: 53% 83 17
fizyka poziom rozszerzony (M) 32 72,5% 🏆 Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 40% 35 12 28 71,3% Me: 72,5% · σ: 15,7% · Mo: 70% 43 15
geografia poziom rozszerzony (M) 18 83,3% 🏆 Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% 11 7 52 66,3% Me: 69% · σ: 17,1% · Mo: 40% 174 46
historia poziom rozszerzony (M) 25 80,5% 🏆 Me: 82% · σ: 12,6% · Mo: 95% 22 6 19 67,4% Me: 68% · σ: 17,6% · Mo: 75% 126 29
informatyka poziom rozszerzony (M) 13 68,9% 🏆 Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: -% 22 4 11 53,3% Me: 50% · σ: 21,9% · Mo: 62% 101 20
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 22 89,3% 🏆 Me: 90% · σ: 4,3% · Mo: 88% 8 4 95 84,9% Me: 85% · σ: 6,8% · Mo: 83% 55 19
język angielski poziom podstawowy (M) 119 97,6% 🏆 Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% 9 5 168 96,0% Me: 97% · σ: 6,4% · Mo: 97% 74 28
język angielski poziom rozszerzony (M) 101 95,3% 🏆 Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% 2 2 86 87,5% Me: 92% · σ: 13,4% · Mo: 92% 160 58
język angielski ustny (M) 119 98,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 35 3 168 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 138 28
język niemiecki poziom podstawowy (M) 7 94,4% 🏆 Me: 95% · σ: 4,1% · Mo: 92% 20 4 16 92,6% Me: 94% · σ: 7,6% · Mo: 100% 26 9
język niemiecki ustny (M) 7 95,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 12 1 16 92,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 19 3
język polski poziom podstawowy (M) 135 80,7% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% 17 12 186 82,8% 🏆 Me: 83% · σ: 8,6% · Mo: 85% 8 7
język polski poziom rozszerzony (M) 40 82,2% 🏆 Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% 16 5 37 64,5% Me: 66% · σ: 17,3% · Mo: 63% 227 53
język polski ustny (M) 135 88,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 124 2 186 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 303 19
matematyka poziom podstawowy (M) 135 92,0% 🏆 Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% 27 14 186 90,7% Me: 94% · σ: 10,2% · Mo: 96% 44 21
matematyka poziom rozszerzony (M) 95 73,0% 🏆 Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% 24 10 123 69,3% Me: 72% · σ: 17,0% · Mo: 84% 51 18
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 90,3% 🏆 Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% 1 1 20 79,7% Me: 86% · σ: 16,4% · Mo: 86% 25 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 18 porównywalnych przedmiotów, XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO wypada lepiej w 17, a CLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATEREK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO w 1.

Największe różnice

Przedmiot XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO CLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATEREK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO Różnica
język polski 82,2% 64,5% 17,7 pkt proc.
geografia 83,3% 66,3% 17,0 pkt proc.
informatyka 68,9% 53,3% 15,7 pkt proc.
biologia 76,9% 63,2% 13,7 pkt proc.
historia 80,5% 67,4% 13,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 37 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.