Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH vs TECHNIKUM NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 25808)

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH

📍 Żary | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 30672)

TECHNIKUM NR 1

📍 Żary | Zdawalność: 92,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 20 52,0% 🏆 Me: 50% · σ: 11,4% · Mo: 45% 406 2 8 32,9% Me: 23,5% · σ: 21,5% · Mo: -% 1124 5
geografia poziom rozszerzony (M) 15 81,8% 🏆 Me: 82% · σ: 9,8% · Mo: 78% 16 2 12 28,8% Me: 31% · σ: 10,5% · Mo: 18% 1848 7
język angielski poziom podstawowy (M) 54 91,7% 🏆 Me: 94% · σ: 9,5% · Mo: 98% 373 2 51 66,1% Me: 72% · σ: 22,2% · Mo: 80% 2925 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 52 79,8% 🏆 Me: 84% · σ: 14,9% · Mo: 93% 512 2 24 53,3% Me: 50% · σ: 20,0% · Mo: 42% 3059 7
język angielski ustny (M) 54 96,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 104 2 51 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1298 6
język polski poziom podstawowy (M) 58 72,9% 🏆 Me: 76% · σ: 12,9% · Mo: 58% 228 1 56 53,7% Me: 55% · σ: 13,2% · Mo: 58% 2209 5
język polski ustny (M) 58 91,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 67 2 56 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1091 3
matematyka poziom podstawowy (M) 58 78,2% 🏆 Me: 79% · σ: 13,3% · Mo: 80% 335 2 56 48,3% Me: 48% · σ: 12,8% · Mo: 48% 2302 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,9%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 w 0.

Największe różnice

Przedmiot KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH TECHNIKUM NR 1 Różnica
geografia 81,8% 28,8% 53,0 pkt proc.
matematyka 78,2% 48,3% 29,9 pkt proc.
język angielski 79,8% 53,3% 26,5 pkt proc.
język angielski 91,7% 66,1% 25,6 pkt proc.
język polski 72,9% 53,7% 19,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 53,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 12 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.