Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W WARSZAWIE i SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 63 | 80% Me: 83% · σ: 13,2% · Mo: 87% | 6 | 1 | 11 | 70,9% Me: 72% · σ: 10,8% · Mo: 78% | 46 | 11 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 62 | 78,3% Me: 82% · σ: 17,2% · Mo: 80% | 7 | 2 | 10 | 69% Me: 70% · σ: 12,0% · Mo: 70% | 44 | 9 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 17 | 89,7% Me: 97% · σ: 12,8% · Mo: 100% | 1 | 1 | 20 | 87% Me: 88% · σ: 7,0% · Mo: 88% | 3 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 70 | 84,4% Me: 88% · σ: 15,8% · Mo: 100% | 2 | 1 | 15 | 60,5% Me: 58% · σ: 22,6% · Mo: -% | 53 | 10 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 216 | 97,3% Me: 98% · σ: 3,7% · Mo: 100% | 15 | 8 | 48 | 97,1% Me: 98% · σ: 2,2% · Mo: 98% | 31 | 17 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 194 | 93,5% Me: 95% · σ: 8,3% · Mo: 98% | 11 | 9 | 53 | 94,8% Me: 97% · σ: 5,5% · Mo: 97% | 3 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 215 | 95,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 129 | 25 | 48 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 200 | 41 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 229 | 79,2% Me: 80% · σ: 11,7% · Mo: 75% | 37 | 19 | 54 | 78,8% Me: 82,5% · σ: 13,9% · Mo: 68% | 46 | 20 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 27 | 63,4% Me: 69% · σ: 28,6% · Mo: 83% | 251 | 55 | 6 | 58,2% Me: 63% · σ: 15,3% · Mo: 63% | 393 | 73 |
| język polski ustny (M) | 228 | 85,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 313 | 20 | 54 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 172 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 229 | 95,1% Me: 98% · σ: 6,5% · Mo: 100% | 6 | 4 | 54 | 90,8% Me: 94% · σ: 10,8% · Mo: 94% | 43 | 20 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 222 | 75,3% Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 12 | 4 | 35 | 68,5% Me: 68% · σ: 16,1% · Mo: 68% | 56 | 21 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W WARSZAWIE wypada lepiej w 10, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE w 2.
| Przedmiot | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W WARSZAWIE | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 84,4% | 60,5% | 23,9 pkt proc. |
| chemia | 78,3% | 69% | 9,3 pkt proc. |
| biologia | 80% | 70,9% | 9,1 pkt proc. |
| matematyka | 75,3% | 68,5% | 6,8 pkt proc. |
| język polski | 63,4% | 58,2% | 5,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.