Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO i LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 25682)

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 30253)

LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 31 72% 🏆 Me: 78% · σ: 17,2% · Mo: 78% 40 9 23 70,8% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 85% 47 12
chemia poziom rozszerzony (M) 46 81,5% 🏆 Me: 87% · σ: 19,0% · Mo: 92% 2 1 24 74,5% Me: 75% · σ: 10,9% · Mo: 78% 17 5
fizyka poziom rozszerzony (M) 64 81,8% 🏆 Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 97% 3 2 47 70,9% Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: 57% 44 16
geografia poziom rozszerzony (M) 55 83,7% 🏆 Me: 87% · σ: 10,6% · Mo: 88% 10 6 37 71,2% Me: 72% · σ: 13,5% · Mo: 85% 96 33
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 10 85,1% Me: 86% · σ: 5,8% · Mo: 87% 49 17 14 87,6% 🏆 Me: 89% · σ: 6,8% · Mo: 88% 19 8
język angielski poziom podstawowy (M) 137 97,5% Me: 98% · σ: 2,8% · Mo: 100% 12 7 105 97,6% 🏆 Me: 98% · σ: 2,5% · Mo: 98% 10 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 145 94,5% Me: 97% · σ: 6,8% · Mo: 98% 6 6 139 94,5% 🏆 Me: 97% · σ: 6,6% · Mo: 97% 5 5
język angielski ustny (M) 137 97,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 49 5 105 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 88 16
język hiszpański poziom podstawowy (M) 5 94,4% 🏆 Me: 97% · σ: 5,4% · Mo: -% 6 1 25 89,6% Me: 92% · σ: 7,5% · Mo: 92% 9 2
język hiszpański ustny (M) 5 95,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 5 1 25 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 6 2
język niemiecki poziom podstawowy (M) 11 92,2% Me: 95% · σ: 5,3% · Mo: 87% 27 10 28 93,9% 🏆 Me: 95% · σ: 5,5% · Mo: 100% 22 6
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 5 71,2% Me: 78% · σ: 31,0% · Mo: -% 51 8 7 84,1% 🏆 Me: 88% · σ: 9,6% · Mo: 92% 19 3
język niemiecki ustny (M) 11 81,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 48 12 28 84,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 40 7
język polski poziom podstawowy (M) 165 84,2% 🏆 Me: 85% · σ: 10,1% · Mo: 85% 6 5 161 75,3% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 80% 122 33
język polski poziom rozszerzony (M) 33 72,6% Me: 74% · σ: 16,4% · Mo: 80% 88 25 47 78,7% 🏆 Me: 80% · σ: 16,4% · Mo: 89% 32 8
język polski ustny (M) 165 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 355 22 161 86,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 214 9
matematyka poziom podstawowy (M) 165 93,8% 🏆 Me: 96% · σ: 8,0% · Mo: 100% 15 6 161 93,0% Me: 96% · σ: 7,9% · Mo: 98% 23 12
matematyka poziom rozszerzony (M) 132 71,7% Me: 74% · σ: 16,6% · Mo: 74% 31 12 124 74,7% 🏆 Me: 77% · σ: 16,4% · Mo: 88% 15 6
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 16 80,5% 🏆 Me: 80% · σ: 11,0% · Mo: 76% 22 7 10 78,4% Me: 76% · σ: 13,8% · Mo: 72% 34 10

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 19 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO wypada lepiej w 10, a LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO w 8, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO Różnica
język niemiecki 71,2% 84,1% 12,9 pkt proc.
geografia 83,7% 71,2% 12,5 pkt proc.
fizyka 81,8% 70,9% 11,0 pkt proc.
język polski 84,2% 75,3% 8,8 pkt proc.
chemia 81,5% 74,5% 7,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 7 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.