Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 98,6%
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 89,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 55 | 44,6% Me: 43% · σ: 15,7% · Mo: 35% | 824 | 3 | 16 | 45,4% Me: 43,5% · σ: 14,1% · Mo: 33% | 781 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 140 | 89,5% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 95% | 567 | 1 | 28 | 75,4% Me: 81% · σ: 16,9% · Mo: 68% | 1900 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 127 | 78,1% Me: 82% · σ: 17,2% · Mo: 82% | 644 | 1 | 28 | 56,8% Me: 59% · σ: 20,9% · Mo: 43% | 2707 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 140 | 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 557 | 1 | 28 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2919 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 141 | 70,1% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 75% | 416 | 1 | 28 | 58,7% Me: 59% · σ: 14,6% · Mo: 63% | 1548 | 4 |
| język polski ustny (M) | 141 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 501 | 1 | 28 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 939 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 141 | 74,4% Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 96% | 486 | 1 | 28 | 54,6% Me: 55% · σ: 20,8% · Mo: 50% | 1700 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 89,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 78,1% | 56,8% | 21,3 pkt proc. |
| język angielski | 89,7% | 69,6% | 20,1 pkt proc. |
| matematyka | 74,4% | 54,6% | 19,7 pkt proc. |
| język angielski | 89,5% | 75,4% | 14,1 pkt proc. |
| język polski | 70,1% | 58,7% | 11,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 127 osób w szkole A i 28 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.