Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ŚRODZIE WLKP.. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 98,6%
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 71,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 140 | 89,5% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 95% | 567 | 1 | 14 | 49,1% Me: 32,5% · σ: 27,6% · Mo: 22% | 4184 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 127 | 78,1% Me: 82% · σ: 17,2% · Mo: 82% | 644 | 1 | 5 | 37,6% Me: 38% · σ: 19,7% · Mo: -% | 3972 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 140 | 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 557 | 1 | 14 | 68,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3084 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 141 | 70,1% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 75% | 416 | 1 | 14 | 43,5% Me: 42,5% · σ: 12,8% · Mo: 40% | 3527 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 30 | 65,2% Me: 71% · σ: 26,6% · Mo: 89% | 214 | 1 | 6 | 30% Me: 13% · σ: 34,3% · Mo: 0% | 1536 | 3 |
| język polski ustny (M) | 141 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 501 | 1 | 14 | 63,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2462 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 141 | 74,4% Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 96% | 486 | 1 | 14 | 48,3% Me: 47% · σ: 16,6% · Mo: 44% | 2302 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 71,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. wypada lepiej w 7, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ŚRODZIE WLKP. w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ŚRODZIE WLKP. | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 78,1% | 37,6% | 40,5 pkt proc. |
| język angielski | 89,5% | 49,1% | 40,4 pkt proc. |
| język polski | 65,2% | 30% | 35,2 pkt proc. |
| język polski | 70,1% | 43,5% | 26,6 pkt proc. |
| matematyka | 74,4% | 48,3% | 26,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 127 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.