Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH i TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 25599)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 61575)

TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 78,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 65 53,8% 🏆 Me: 55% · σ: 20,4% · Mo: 40% 353 1 7 14% Me: 12% · σ: 7,2% · Mo: -% 2250 5
geografia poziom rozszerzony (M) 64 51,2% 🏆 Me: 51% · σ: 18,9% · Mo: 57% 567 1 6 40,7% Me: 38% · σ: 9,3% · Mo: 38% 1002 2
język angielski poziom podstawowy (M) 184 90,1% 🏆 Me: 95% · σ: 12,1% · Mo: 97% 518 1 60 72,7% Me: 83% · σ: 23,7% · Mo: 88% 2206 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 169 80,1% 🏆 Me: 85% · σ: 18,5% · Mo: 98% 497 1 36 66,4% Me: 67,5% · σ: 23,2% · Mo: 68% 1710 4
język angielski ustny (M) 184 91,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 366 4 60 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1520 7
język polski poziom podstawowy (M) 184 64,8% 🏆 Me: 63% · σ: 13,9% · Mo: 57% 871 2 60 55,8% Me: 57% · σ: 16,5% · Mo: 53% 1948 4
język polski ustny (M) 184 84,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 333 5 60 68,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1869 8
matematyka poziom podstawowy (M) 184 75,1% 🏆 Me: 80% · σ: 18,7% · Mo: 100% 455 1 60 43,9% Me: 39% · σ: 22,6% · Mo: 18% 2784 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 71 53,3% 🏆 Me: 54% · σ: 24,9% · Mo: 54% 250 1 9 13,1% Me: 6% · σ: 12,4% · Mo: 6% 1807 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 78,3%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH Różnica
matematyka 53,3% 13,1% 40,2 pkt proc.
biologia 53,8% 14% 39,8 pkt proc.
matematyka 75,1% 43,9% 31,3 pkt proc.
język angielski 90,1% 72,7% 17,4 pkt proc.
język polski 84,7% 68,5% 16,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.