Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH czy TECHNIKUM NR 3 IM. BOHATERÓW SZARŻY POD KROJANTAMI W CHOJNICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 25599)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 4707)

TECHNIKUM NR 3 IM. BOHATERÓW SZARŻY POD KROJANTAMI W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 45,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 65 53,8% 🏆 Me: 55% · σ: 20,4% · Mo: 40% 353 1 7 13,8% Me: 12,5% · σ: 4,6% · Mo: 20% 2265 6
geografia poziom rozszerzony (M) 64 51,2% 🏆 Me: 51% · σ: 18,9% · Mo: 57% 567 1 14 18,6% Me: 16% · σ: 10,7% · Mo: 10% 2759 8
język angielski poziom podstawowy (M) 184 90,1% 🏆 Me: 95% · σ: 12,1% · Mo: 97% 518 1 53 69,0% Me: 75% · σ: 26,5% · Mo: 92% 2596 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 169 80,1% 🏆 Me: 85% · σ: 18,5% · Mo: 98% 497 1 28 70,0% Me: 78% · σ: 21,7% · Mo: 78% 1331 3
język angielski ustny (M) 184 91,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 366 4 53 84,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1142 6
język polski poziom podstawowy (M) 184 64,8% 🏆 Me: 63% · σ: 13,9% · Mo: 57% 871 2 53 40,3% Me: 38% · σ: 19,2% · Mo: 12% 3801 8
język polski poziom rozszerzony (M) 37 42,2% 🏆 Me: 40% · σ: 24,5% · Mo: 37% 1019 2 5 0,6% Me: 0% · σ: 1,2% · Mo: 0% 2315 6
język polski ustny (M) 184 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 333 5 53 87,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 165 4
matematyka poziom podstawowy (M) 184 75,1% 🏆 Me: 80% · σ: 18,7% · Mo: 100% 455 1 53 28,0% Me: 26% · σ: 14,8% · Mo: 26% 4015 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 45,3%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 IM. BOHATERÓW SZARŻY POD KROJANTAMI W CHOJNICACH w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH TECHNIKUM NR 3 IM. BOHATERÓW SZARŻY POD KROJANTAMI W CHOJNICACH Różnica
matematyka 75,1% 28,0% 47,2 pkt proc.
język polski 42,2% 0,6% 41,6 pkt proc.
biologia 53,8% 13,8% 40,0 pkt proc.
geografia 51,2% 18,6% 32,6 pkt proc.
język polski 64,8% 40,3% 24,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 54,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 47,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 184 osób w szkole A i 53 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.